Hayata Dair

Çocuklarınızı Akıllı Saat Uygulaması İle Takip Edin

Akıllı saat yetişkinler kadar, çocukların da sıklıkla kullandıkları aygıtların başında gelir. Akıllı saat kullanımının pek çok avantajı bulunur. Bunların başında sesli görüşme, mini bir bilgisayarın yapabileceği pek çok işi yapabilme özelliği gibi. Farklı renk ve modellerde olan akıllı saatler, kullanan kişinin zevki ve yaşına göre değişik modellerde tercih edilir.

Akıllı saatin bu çok fazla fonksiyonunun yanı sıra tercih edilmesinin daha da önemli bir sebebi, güvenlik unsurlarıdır. Son zamanlarda çocuk kaçırma olaylarının sıklıkla duyulması bu yönde önlem almaya teşvik etmiştir. Akıllı saatlerde yeni geliştirilen bazı yazılımların yüklenmesi, ebeveynler için tercih edilmektedir. Bu programların başında, çocukların güvenliğini sağlayan takip programları gelir.

Akıllı Saatlere Yüklenen Programlar

Çocukların okula ya da kursa giderken geçtikleri yollarda başlarına kötü bir şey gelme ihtimali, ebeveynlerin en büyük korkularıdır. Son zamanlarda sıkça duyulan kaçırılma haberleri, pek çok ebeveynin çocuklarını en yakın mesafeye bile yalnız bırakmamalarına sebep olur. Bu durum çocukların güvenliği için önem taşısa da ruhsal olarak kendilerine yetebilme hissini törpüler. Bu nedenle belli bir yaşa gelmiş olan çocukların yakın mesafelere güven içerisinde gidebilmesi için onların kollarına takılacak akıllı saatler son derece önem taşır.

Günümüzde bazı güvenlik uygulamaları sayesinde akıllı saat üzerinden çocukların bulundukları bölgeler rahatlıkla tespit edilir. Türk yazılımcıların da geliştirdiği bazı programlar, bu konuda güvenilir uygulamaların başında gelir. Çocuğun, sadece aileden bazı kişileri arayabilmeleri ve bu kişiler dışında saatin aramalara kapalı olması, güvenlik unsurlarının başında gelir. Bu sayede kötü niyetli kişilerin araması önlenmiş olur.

Fonksiyonel Akıllı Saatler

Çocukların akıllı saat uygulaması üzerinden takip edilmesi için belli programlar bulunur. Bu programların yüklenmesi sonucu aile evden ya da işten internetin olduğu her ortamdan çocuğunu rahatlıkla kontrol edebilir. Güvenli alan tanımlanması yapılan telefonlarda çocuğun gitmesi gereken yerlerin dışına çıktığı zaman ailesine ileti gider. Bu durum ebeveynlerin çocuklarını güven içerisinde okula, kursa ya da kısa mesafeli yerlere göndermesini sağlar. Bu saatlerin koldan çıkması halinde de uyarı sistemleri bulunur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu