Moda

Her Kadının Gardırobunda Bulunması Gereken 10 Parça 

 

Kadınlar yaratılışı gereği erkeklerden daha süslü olmakla beraber, ince ayrıntılara yani detaylara daha çok özen gösterirler. Bu her hallerinden belli olduğu gibi gardıroplarına da bakıldığı vakitte anlaşılacaktır. Fakat bazı kadınlar gerek çocuk bakımından gerekse de iş hayatına atılmaktan ötürü aslından uzaklaşabiliyor. Bu sebeple daima özündeki gibi kalabilmesi için gardırobunda bulunması gereken şu 10 parçaya dikkat etmelidir.

Özel Gece Kıyafetleri 

Bir kadının ne tür bir zevke sahip olduğu ve içindeki kadınlık duygusunun hangi dozda olduğunu en çok gösteren detaylardan birisi gece kıyafetleridir.

İçlerinde spor ya da klasik pijamalardan, eşofmanlardan, özel gecelere dair giymiş olduğu fantezi geceliklerden her çeşidin bulunduğu gece kıyafetleri, kendisini her daim kadınsı hissettirmeye yetecektir.

Yani spor veya yürüyüş anlarında giymiş olduğu eşofman takımları, gece özellikle soğuk vakitlerde giymiş olduğu pijama takımları ve üçüncü olarak da eşiyle kendisine vakit ayırdığı zamanlar için seçtiği gecelik takımları kadının gardırobunda olmazsa olmazları arasında yer alır.

Günlük Kıyafetler 

Kadının gündelik yaşamda giymiş olduğu kıyafetlerde birkaç çeşitten ibarettir. Örneğin evde takılırken veya ailesi ve yakın arkadaşlarının yanındayken giymiş olduğu kıyafetler daha sıradan ve rahat kıyafetlerdir. Zaten gün içerisinde kendisine yapmış olduğu birçok stresten uzaklaşması için rahat kıyafetleri de tercih etmesi gerekir.

Bunların arasında dar taytlar ve badiler olduğu gibi biraz da bol gömlek veya sweatshirt tarzı kıyafetlerde yer almalıdır. Aynı zamanda özel davetlere gittiği vakitte giyeceği kendi tarzını yansıtan elbiselerde olmalıdır.

Ayakkabı Çeşitleri 

Dolaplarında yer alan bu 7 çeşidin dışında ayrıca parçaları tamamlayan diğer aksesuarda ayakkabılarıdır. Gardırobunda her kıyafetin altına giyebileceği spor, klasik model babet ve topuklu ayakkabı çeşitlerinden her birinin bulunması da onun ne kadar donanımlı olduğunu gösterir.

Şallar ve Eşarplar 

Gardırobun olmazsa olmazlarından birisi de soğuk havalarda veya kıyafetlerin üzerine kombin oluşturacağı zamanlarda gerekli olan şallardır.

Ayrıca tesettürlü bayanlar için her kıyafetin üzerine uyumlu olan eşarp ve tülbentin olması da gerekecektir. Bayanlar tüm bu çeşitlerin içerisinde kendisini değerli hissedecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu