Güzellik Önerileri

Sonbahar Aylarında Hangi Renk Ojeler Tercih Edilir?

Her yılın ilkbahar, yaz, kış trendleri olduğu gibi sonbahar mevsiminin de seneler içinde oturmuş ve artık kabul görmüş bir tarzı, benliği, havası vardır. Sıcak ve eğlence dolu, cıvıl cıvıl geçen yazdan ve yazın bütün o uçuş uçuş renklerinden, elbiselerinden sıyrıldıktan sonra sonbaharda bambaşka bir havaya bürünürüz. Biz kadınlar, sonbaharın renklerini bütün giyim parçalarımızda ve aksesuarlarımızda kullanmaya bayılırız. Makyaj ise sonbahar renklerinin egemen olduğu ve bütün ışıltısıyla parladığı bir başka mecramızdır.

Sıcakların Bittiği Ilıman Mevsim Sonbahar Ayları 

Herkes Eylül, Ekim ve Kasımın sonbahar ayları olduğunu bilir, gerek ruh hali gerek iklim bu aylarda sonbaharın ya da bir başka deyişle güzün geldiğini ele verir. Ağustos sıcaklarından sonra kiremit rengi hırkamıza bürünüp, pencerenin perdesini sıyırıp damla damla camdan süzülen yağmuru seyre daldığımız ayın adıdır Eylül.

Ekim ise Eylülün ılıman havasına nazaran bir tık daha soğukların, esintilerin, sağanak yağmurların kendini gösterdiği, hırka yerine ceketlere bizi saran ikinci sonbahar ayımızdır. Sonbaharın son ayı olan ve kışı artık ciddi ciddi hissetmeye başladığımız ay olan kasım ise, aşk ayıdır. Kasımda aşk başkadır deyişi de buradan gelir.

Sonbaharda Tercih Edilen Renklerin Doğa ile Uyumu

Eylülle ‘yeni başlangıçlara’ diyerek umutla dolduğumuz, kasımda ‘Aşk’a heveslendiğimiz sonbahara egemen olan duygu ise; hüzündür. Sonbahar hüznün mevsimidir. İşte sonbaharda tercih edilen renkler de bu hüzünden gelir.

Yaprakları solan ve yaprak dökmeye başlayan ağaçlar, kimi zaman bir sonu kimi zaman yeni bir başlangıcı işaret etse de; geçmişi geride bırakmak her  zaman hüznü beraberinde getirir. Solmuş yaprakların renkleri olan turuncu, kahverengi, bordo, sarı, kiremit rengi, bej, haki yeşili, koyu yeşil, gold… Doğada sonbahar aylarında sık sık karşımıza çıkan renklerdir.

İşte bu müthiş renkler sonbahar aylarında renk vereceğimiz tırnaklarımıza en çok yakışacak renklerdir. Açıktan koyuya renk renk tırnaklarımızı süsleyebileceğimiz ojelerimizin renkleri şu şekilde sıralanabilir: Bej, sarı, gold, turuncu, bordo, kiremit rengi, açık kahverengi, koyu kahverengi, haki yeşili, koyu yeşil… Birkaç ekleme ile bu sıralamayı daha da uzatmak sizin elinizde!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu