ads

Yeminli tercüme firması

Profesyonel tercümanlarımız tarafından yeminli noter tercüme işlemi yapılan belgelerinizin profesyonel yeminli tercümesi çeviri sonrası mutlaka başka bir tercüman tarafından daha incelenir. Böylece hatasız iş teslimi sağlanır. Müşterinin ihtiyaçlarını anlamak ve buna yönelik işlem gerçekleştirmek gereklidir. Tercüme kalitesi kurum ya da kişisel prestiji ifade ettiği için titizlik ile yapılmalıdır.

Glovega Danışmanlık, kaliteli hizmet vermektedir ve çeviride gerekli koşulları karşılamaktadır. Glovega, tüm bu hizmetlerdeki kaliteli ve gerekli şartları karşıladığını belgeleyen EN-15038 Tercüme kalite belgesine sahiptir.

İstanbul noter onaylı tercüme bürosu seçerken her alanda sektör tecrübesi bulunan ve uzman tercümanlar ile çalışan bürolarla anlaşma sağlamak yararlı olacaktır. Firma referanslarını inceleyebilir ve tercümanların uzmanlık alanlarına göz atabilirsiniz. Çevirinin türüne yönelik olarak farklı fiyatlar söz konusu olabilir. Bilgi birikimi, özen ve dikkat gerektiren bir iş olan tercüme uzmanlık alanlarına göre ve hedef kitleye göre farklılık göstermektedir.

Noter onaylı tercüme büroları başta Almanca, İngilizce, Fransızca, Arapça, Rusça, İtalyanca, İspanyolca, Bulgarca, Yunanca, Farsça, Felemenkçe, Lehçe, Sırpça, Hırvatça, Boşnakça, Çekçe, Slovakça, Slovence, Portekizce ve Gürcüce olmak üzere birçok farklı dilde çeviri ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Profesyonel çeviri firmaları ile görüşerek anlaşma, kullanma kılavuzu, hukuki evrak ya da tıbbi çeviri gereksinimlerinizi fiyat teklifi ile değerlendirebilirsiniz.

Diğer deyişler ile yasal ya da onaylı tercüme; Türkiye Noterler Birliğine bağlı herhangi bir noterde yemin ederek yeminli tercüman olmuş bir tercüman tarafından kaşelenmeli ve imzalanmalıdır. Yeminli tercüme, tercümesi yapılan bilginin doğruluğunun kanıtı olarak da değerlendirilmektedir. Çünkü yeminli tercümede yeminli tercüman kaşe ve imzası ile çevirinin sorumluluğunu almaktadır.

Noter Onaylı Tercüme

Noter onaylı tercüme gerektiren bazı belgeler aşağıda sıralanmaktadır. Noter yemini dosya türleri;

  • İkametgah tercümeleri
  • Mahkeme tutanakları tercümesi
  • Çeşitli başvuru tercümeleri
  • Transkript ve Diploma tercümeleri
  • Sağlık raporu tercümeleri
  • Ehliyet tercümeleri
  • Vize pasaport tercümeleri
  • Her türden sözleşme

Apostil Belge Onayı

Apostil işlemi kısa bir süre içerisinde noter tasdiki yapılmış bir evraka eklenen, kim tarafından hangi tarihte hangi merci tarafından dosyanın tasdik olduğunu belirten kısa bir yazı dokümanıdır. Bunun için kaymakamlıktan veya valilikten randevu alınmasına gerek yoktur.

Apostil Onayının Geçerlilik Süresi ile ilgili Lahey Anlaşmasında belirli bir süre belirtilmemiş olup, gerçerlilik süresi ülkelerin kendisi tarafından belirlenmektedir. Apostil onayı yapılmış bir belge bazı ülkelerde 6 ay, bazı ülkelerde 1 yıl, bazı ülkelerde süresiz olarak geçerlidir.

Yeminli tercüme bürosu işleriniz için profesyonel hizmet sağlayan Glovega Tercüme Bürosundan sürekli destek alabilirsiniz; https://www.glovegatercume.com/noter-onayli-tercume-burosu/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu