Güzellik Önerileri

New Well Ürünleri İle Profesyonel Yaz Makyajı Stilleri Deneyin!

 

Yaz makyajı dönemi başladı! Havaların ısınması ile birlikte artık yüzümüzde de farklı renkleri kullanarak enerjimizi yükseltiyoruz. Ancak yaz makyajı demek aynı zamanda bir takım önlemler almak demek. Çünkü sıcağın etkisi ile özenerek yaptığınız makyajınız bir anda dağılarak kötü bir görüntüye yol açabilir. Peki bu gibi sorunlar yaşamamak adına neler yapılmalı? Profesyonel yaz makyajları için hangi ürünler kullanılmalı?

Yaz makyajı nasıl yapılır?

Yaz makyajı için birçok farklı stil mevcut. Ancak sıcak havalarda önemli olan cildi makyaja iyi hazırlamak ve doğru makyaj malzemeleri kullanmaktır. Öncelikli cildi ölü deriden arındırmak ve etkili şekilde nemlendirmek gerekiyor. Ölü derileri yok ettiğinizde makyajınız çok daha pürüzsüz görünür. Gözenek görünümü azalır ve ten ürünleri yüzünüz ile kısa sürede bütünleşir. Temizlik aşamasından sonra önce nemlendirici sonrasında ise makyaj bazı kullanmak gerekir. Makyaj bazı, ten ürününün akıp dağılmasını engeller ve kalıcılığı maksimum seviyeye ulaştırır. Yaz sıcaklarında gerek günlük gerekse özel günlerde mutlaka makyaj bazı kullanmak gerekir. Eğer en iyi makyaj bazı önerilerine ihtiyaç duyuyorsanız New Well Mattifying makyaj bazı ürününü kullanabilirsiniz. Bu ürün makyajın tutuculuğunu yüksek seviyeye ulaştırır. Gün boyu özenerek yaptığınız makyajınızın dağılmadan mükemmel görünmesini sağlar.

Yaz makyajı için far rengi seçenekleri

Yaz makyajı yaparken far rengi seçimlerinde farklı tercihler yapabilirsiniz. Sarı, turuncu ve pembe tonları yaz aylarına oldukça yakışacaktır. Dilerseniz birkaç rengi kombin edebilir ve geçişli göz makyajları ile bakışlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Yaz rengi göz farı çeşitlerini incelerken ürün pigmentasyonlarına özen göstermelisiniz. Bazı ürünler kısa sürede baskın etkisini yitirebilir. Bu da makyajınız için olumsuz bir durumdur. Gün boyu renk seviyesini koruyacak göz farı çeşitleri için önerilere ihtiyaç duyuyorsanız New Well It’s Delicious Eyeshadow Palette – 02 ürününü inceleyebilirsiniz. Yaz makyajları için en güzel renkleri bir arada barındıran bu palet hem uygun fiyatlı hem de pigmentasyonu son derece yüksek.

Doğal yaz makyajı için en iyi allık seçenekleri

Doğal yaz makyajı sizin için vazgeçilmez bir seçenek ise allığı mutlaka yer vermeniz gerekir. Göz kapaklarınızda krem highlighter kullanabilir ve hafif bir ışıltı yakalarken yanaklarınızda pembe allığın fresh görünümünü ön plana çıkarabilirsiniz. Hafif yaz makyajı için stiliniz ne olursa olsun mutlaka makyaj sonunda sabitleyici sprey kullanmalısınız. Makyaj sabitleyici sprey, rimelinizin dökülmesi, ten ürünlerinin dağılması gibi sorunları ortadan kaldıracaktır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu