ads

İdlib’ de 122 Şefkat Evinin Yapımı Sürüyor

İdlib' de 122 Şefkat Evinin Yapımı Sürüyor

 

Sınır komşularımızdan biri olan Suriye, uzun yıllardan beri savaş ve savaşın getirdiği sorunlarla mücadele ediyor. Ekonomik sorunlar sebebiyle millet açlık ve sefalet arasında yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Evlerini kaybeden binlerce insan, kişi haysiyetine yakışmayacak koşullarda, çadırlarda veya derme çatma yapılarda hayatta kalmaya çalışıyor. Mevsim şartlarına göre yağmur, soğuk, yüksek sıcak ve benzeyeni hava olaylarına dayanmak için çabalayanların arasındaki çocuk ve bayanların rakamı da oldukça çoktur.

Şefkat Eli Derneği bu fakirliğe duyarsız kalmayan ve insani yardım götürmeye çalışan bir vakıftır. Hayırseverlerin göndermiş oldukları yardımlar organize edilerek gereksinim sahiplerine ulaştırılır. Giyim ve Besin gibi yardımlar dışında barınmaya yönelik yardımlar da zaruri olup Şefkat Eli Vâkıfı tarafından sağlanmakta olan yardımlara eklenmiştir. Ayrıca dilerseniz kurban bağışı içinde destekte bulunabilirsiniz.

122 Şefkat Konutu Yapılıyor

Şefkat Eli Derneği tarafından bölgenin fakir halkının kullanımına tahsis edilmek üzere İdlib’ de briket evler yapılmaya başlanmıştır. Bireylerin rahat yaşayabilecekleri evler olmakta olan bu evlerin rakamı hayırseverlerin sayesinde her geçen gün çoğalıyor. Her konut 1+1 50-55 metrekare boyutlarında olmaktadır. Evler bitirildiğinde banyo, mutfak, tuvalet ve benzeyeni bölümler tam donanımlı olarak teslim edilecektir. Dernek bununla da kalmıyor su kuyusu açma konusunda da faaliyetlerde bulunuyor.

Neden Şefkat Konutları İnşa Ediliyor

İdlib ve çevresinde bulunan millet savaşta finansal ve manevi büyük kayıplar yaşamış ve çadırlarda kalmaya mecbur olmuştur. Fakat sıcak ve soğuk havadan, kar ve yağmurdan bu çadır koşullarında korunmak olası değildir. Şefkat evleri bitirildiğinde buradaki bireyler sıcak bir ortamda yaşayacaklar.

Şefkat Konutları Kalıcı Yapıtlardır

Yapımı devam eden şefkat evleri briketten kalıcı biçimde yapılmaktadır. Hayırseverlerin yardımlarıyla inşaatlar bitirildiğinde teslim alan Savaş mağduru kardeşlerimiz hayatları boyunca bu evlerde sağlık açısından iyi biçimde yaşama fırsatı bulacaktır.

Şefkat Konutlarının Özellikleri

Şefkat evleri projesi bölge halkının gereksinimlerini en çabuk ve mümkün olmakta olan en uygun şekilde gidermek üzere hazırlanmıştır. Bazı nitelikleri şunlardır;

 

  • Evler 1+1 50-55 metrekare boyutlarında inşa edilirler.
  • Briketten yapıldıkları için inşaları çabuk biçimde gerçekleşir.
  • Isı yalıtımıyla soğuktan korunma sağlanır.
  • Kapılar kilitlenebilir ve sağlam özelliktedir.
  • Ekonomik malzemelerle mümkün olmakta olan en yüksek konforun sağlanmasına yönelik çalışılır.

Tüm bu nitelikleriyle Şefkat evleri fakirlik ve sefalet arasındaki kişilerin hayatlarına basitleştirme fırsatı sağlar. Bu kişilere soğuk ve sıcak havadan, savaşın getirdiği risklerden kaçıp sığınacak bir yuva vermek istemekte olanlar Şefkat Eli Vâkıfıyla hayırda buluna bilinmektedirler.

Şefkat konutlarına ek olarak Derneğin su kuyusu açma, adak kurbanı ve kurban bağışı gibi hizmetleri de bulunmaktadır.

Daha detaylı bilgi için www.sefkateli.org.tr adresinden veya 444 33 50 iletişim numarasından derneğe ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu