ads

DİYET KEDİ MAMASI MARKALARI VE FİYATLARI

 

Kediler, köpekler kuşlar pek çoğumuzun birlikte yaşamayı sevdiği canlılardır. Özellikle de kediler evimizi paylaşmak konusunda en uyumlu olduğumuz dostlarımızdandır. Eğer evinizi, sevimli kedi dostunuzla birlikte paylaşıyorsanız, bu minik dostunuz için gerekli olan her şeyin en iyisine ihtiyaç duyarsınız.

Hangi sevimli dostumuz olursa olsun, bakımları beslenmeleri konusunda oldukça hassas davranırız. Yedikleri besinlerin yaşam kalitesini arttırdığı, sağlık açısından gerekli olan vitamin ve mineralleri doğru alması için en doğru besinleri tüketmelerini sağlamaya çalışırız.

Ancak hangi marka güvenilir, nerelerden doğru besinler alınır gibi sorular da aklınızı kurcalamaya başlar bu süre zarfında. İşte tam bu noktada Pet İhtiyaç, tüm evcil sevimli dostlarınız için, en doğru ve güvenilir besin kaynaklarına sizleri ulaştıran bir ağ olarak karşınıza çıkıyor.

Özellikle kedi maması, oyuncaklar, aksesuarlar gibi ürünlere daha kolay ulaşacağınız ve güvenle tercih etmenizin yolunu açan Pet İhtiyaç, her an, kolaylıkla ulaşabileceğiniz kaynaklar sağlıyor.

Kediler nasıl beslenmeli            

İlk olarak belirtmeli ki kedilerin beslenme aşamaları yaşı, ırkı, sağlık problemleri gibi pek çok faktörle farklılık gösterir. Örneğin henüz sütten kesilmiş kedi bebekle yedi yaşını aşmış bir kediye aynı besin değerlerine sahip mamalar verilmez.

Genç, üreyebilen ve zayıf kediler için kullanılan mama ile kısırlaştırılmış kedi maması da birbirinden faklı olarak tercih edilir. Yine sağlıklı bir kedi ile obezite gibi sağlık problemleri yaşayan bir kedinin tüketeceği mamalar da birbirinden farklıdır.

Fazla hareket etmeyi sevmeyen, kilo almaya meyilli bazı kediler, belli bir süre sonra yavaş yavaş obeziteyle savaşmak zorunda kalır. Diyet kedi maması, obez ya da kısırlaştırılmış kedinizin gerektiğinden fazla besin değeri almasının önüne geçer ve sevimli dostunuzun sağlığını kontrol altında tutmanıza yardımcı olur.

Diyet kedi mamaları, diğer mamalarına oranla lif açısından daha zengin bir besin kaynağı sağlarken kedinize ihtiyacı olan kadar enerji ve besin değeri sağlayan bir içeriğe sahip. Bu sebeple sağlık problemi yaşayan ya da kontrolsüz doğurganlığın önüne geçebilmek için kısırlaştırılmış olan kediler için muhakkak diyet mamaları tercih etmelisiniz.

Diyet kedi mamalarında sayısız marka ile Pet İhtiyaç sizleri bekliyor

Pet ihtiyaç, sevimli dostlarınız için gerekli olan araç gereçlerden, aksesuarlardan tutun da sayısız gıda seçeneklerine kadar pek çok markayı sizlerle kavuşturuyor.

Hills markanın, tavuklu ve düşük kalorili diyet maması, Profine hindili light kedi mamaları, Felicia’nın somonlu ve az tahıllı mama çeşitlerini, Pet İhtiyaç güvencesiyle tercih ederek kedinize, çektiği bu sağlık sıkıntısı konusunda ve sürecinde, en doğru mama tercihleri ile destek olabilir, bu sıkıntıyı sağlıklı bir zaman dilimine evriltebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu