Kadın Dünyası

İlk Görüşte Aşk Gerçekten Var Mı?

Uzun ve sonu olmayan bir münakaşa sorusudur bu. Kimi olmadığını söylerken kimi ilk görüşte aşkın olduğuna inanır. İnsanlar birbirlerini yolda, okulda, sinemada, parkta görüp aşık olurlar. Kimi insan aşık olduğunu aylar sonra farketse de kimisi ilk gördüğü an ona tutulduğunu anlar. Madem o kadar merak konusu; evet, ilk görüşte aşk gerçekten var.

Peki, Ama Nasıl Oluyor?

Mantıklı düşünelim, sevgilisi olan ya da hoşlandığı biri olanlar özellikle uzun uzun düşünsün.

  • O’nu gördüğünüz o ilk an nabzınız hızlanıp başınız dönmedi mi?
  • O’na baktığınızda bir süre bakakalmadınız mı?
  • Karşınızda dimdik ilk defa durduğunda hiç kimseye hissetmediğiniz gibi ona karşı hissetmediniz mi?
  • Onu uzun uzun inceleyip kimdir, neyin nesidir diye hiç mi aklınızdan geçmedi?

İnsanlar ilk defa gördüğü birini eğer gerçekten beğenirse unutmuyor. Aslında tüm iş bu noktada başlıyor. Birini ilk defa görüyorsunuz, ona bakakalıyorsunuz. Onun hakkında kafanızda birçok soru, kafanızda bir tilki gibi dolanıp duruyor. Acaba yarın yine onu orada görebilir miyim düşüncesi hiç aklınızdan geçmedi mi?

İlk Görüşte Aşk Neden Olur?

Eğer ki bu saydığım düşüncelerden biri aklınızdan geçtiyse ya da bu hislerden birini hissettiyseniz bilin ki siz o kişiye ilk gördüğünüz anda kapılmışsınızdır. Bu durum gün geçtikçe pekişir, artar. Her gün onun yanındayken kendinizi oldukça iyi ve heyecanlı hissedersiniz. Böylelikle ilk gördüğünüz anda sizin aklınızı karıştıran kişiye çoktan gönlünüzü kaptırmışsınız demektir. Kimi bunun zamanla olduğuna inansa da birini gördüğü anda beyninde kıvılcımlar çıkıyorsa, havai fişekler patlıyorsa, bir anda yerinizde duramaz oluyorsanız aşık oldunuz demektir.

Nabzınız hızlanıyor ve içinizden bir ses ona olabildiğince yakın olmak istiyorsa, eve gittikten sonra her saniye her dakika onu düşünüyor ve düşünmekten vazgeçemiyorsanız işte o zaman tebrikler, ilk görüşte âşık oldunuz demektir. İşin güzel yanı olduğu kadar olumsuz yanları da olabilir. Eğer aşkınız size karşı çıkarsa bu düşünceleri kafanızdan çıkarmakta fayda var. Aksi halde yoğun acılı platonik bir aşk yaşayabilirsiniz. Eğer, o kişi size karşılık verdiyse o zaman dünya daha da güzelleşir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu