Saç Bakımı

Saç Ekimi Nasıl Yapılır! Saçlar Neden Dökülür

Saç ekimi kişiyi oldukça olumsuz etkileyen faktörlerden olan kellik sorunu için tercih edilen bir tedavidir. Belirli etkenler sebebinde dökülen saçlar kişiyi sosyal ve piskolojik olarak oldukça olumsuz etkiler. Her insan deyim yerinde sırma gibi saçlara sahip olmak ister. Kellik sorunu yani saç dökülme kişilerde belirli sebepler sonrasında ortaya çıkar. Bu sebepler başlıca kişide bulunan vitamin ve minarel eksikliği, stres kaygı yeme bozuklukları genetik olması ve bununla birlikte kişinin kendi ile yapmış olduğu zararlardan olan jöle sprey gibi kimyasalların saça uygulanmasıdır. Kimse fark etmese bile günümüzde kullanılan kimi şampuanlarda kişinin saçlarına zarar verip yıpratabilir. Dökülen bu saçlar karşısında kişi saç ekimi tedavisi olmaya karar verir. Tedavi sonrası istenilen şekilde saçlarına kavuşur.

Saç ekimi Nasıl Yapılır

Kişilere uygulanan saç ekimi işlemi öncelikle kişiye analiz işlemi ile başlar. Daha sonra kişiden gerekli saç kökleri toplanır. Toplanan saçlar birbirinden ayrılır ve daha sonra kişiye ekimi için kök kanalları açılır. Açılan kanallara toplanan saçlar teker teker ve dikkatli bir şekilde yerleştirilir.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır

Saç ekimi yaptıracak olan kişiler kellik sorunu ile karşı karşıya kalmış kişilerdir. Belirli etkenler sebebi ile saçları dökülen kişilere saç ekimi tedavisi uygulanır. Bu tedavi belirli yaşta sonraki kişilere uygulanmayıp bebeklere de tavsiye edilmez. Bununla birlikte çocuklarda bu sorun görülüyor ise belirli test ve tetkiklerden sonra uygulanabilir. Saç ekimi yaptıracak olan kişilerde tedaviye engel herhangi bir sorun ve rahatsızlık var ise mutlaka doktora söylenmeli ve tedavi ertelenmelidir. Bununla birlikte kişi kullanmış olduğu ilaçlar hakkında da doktorunu bilgilendirmelidir.

Saç Ekimi Temel Aşamaları

Saç ekimi aşamaları başlıca

  • Saç ekimi öncesi gerekli analiz işlemi yapılır
  • Kişinin saç kökleri dikkatli bir şekilde toplanır
  • Daha sonra birbirinden ayrıştırılır
  • Saç ekimi için kanallar açılır
  • Ayrılan saç kökleri yine dikkatli bir şekilde açılan kanallara yerleştirilir.

Saç Ekimi Öncesi

Saç ekimi tedavisi öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Saç ekimi öncesi kişiler sigara ve alkolü bırakmalı veya en aza indirmelidir. Bunun sebebi sigara vücuttaki oksijen oranını en aza indirdiği için kişinin iyileşme sürecini en aza indirir. Bununla birlikte kişiler saç ekimi öncesi kafein kullanımını en aza indirmelidir. Kafein ile birlikte yeşil çay tüketimine de ara vermelidir. Tedavi önce kullanılmış olan ilaçlar hakkında doktora bilgi verilmeli ve herhangi bir rahatsızlık var ise mutlaka doktora bilgi verilmelidir. Kişiler saç ekimi öncesi geniş yakalı kıyafetler tercih etmeli ve saçlarını yıkayıp tok bir şekilde hastanede olunması gerekmektedir.

Saç Ekimi Sonrası

Kişiler saç ekimi sonrasında herhangi bir taşıt kullanmamaya özen göstermelidir. Bununla birlikte saç ekimi sonrası kişide meydana gelen kabuklanma sorunu her gün banyo yapılarak giderilmelidir. Yedi ile on gün arasında son bulduğu gözlemlenecektir.

Ekimi Fiyatları

Saç ekimi yaptıracak olan kişilerin dikkat ettiği konulardan biriside saç ekimi fiyatları konusudur. Bu tedavi ne kadar gerekli olsa da fiyata dikkat etmekte bir o kadar önemlidir. Bu ameliyatı olmaya karar veren kişiler öncelikle iyi bir doktor seçimi yapmalıdır. Aksi taktirde kişinin sağlığı olumsuz etkilenir ve tedaviden istenilen sonucu elde edemez. Uygun fiyat ve kaliteli hizmet sunan doktor adayları arasından seçim yaptıktan sonra tedavisini olmaya hazır hale gelebilir. Bununla birlikte saç ekimi fiyatları konusunu etkileyen bir diğer faktör ise tercih edilen klinik ve kişiye uygulanacak olan tedavi şeklidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu