Moda

Erkek Gömlekte Yeni Stil: Desenli Gömlekler

Modern, çekili ve diğer desenli seçeneklere sahip gömlekler, uzun yıllardır erkek giyimin bir parçası olmuştur. Gömlekler genellikle erkeklere resmi bir görünüm verir ve bu nedenle erkeklerin ofis hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.

Klasik gömlekler hâlâ erkekler tarafından toplantı, iş yeri ve benzeri bakım gerektiren ortamlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu duruma rağmen son yıllarda moda stillerinin evrimi, erkeklerin yeni gömlek modellerini hayatlarına sokmasını mümkün kılmıştır.

Özellikle giyim konusunda toplumun giderek kabul ettiği cinsiyet rollerinin her geçen gün modernleştiğini söylemek yanlış olmaz. Bu modernleşme hareketinin meyvelerinden biri de erkekler için desenli gömleklerin ortaya çıkması oldu.

Her geçen gün çeşitlenen moda sektöründe klasik erkek gömleklerinin yerini almak üzere desenli gömlekler üretilmeye başlandı. Bu gömlekler çeşitlilik açısından oldukça zengindir. Erkekler için oduncu gömleği böyle bir çeşittir.

Ekose deseni ile hem spor hem de şık bir görünüm yaratabilirsiniz. Başka bir örnek, çizgili bir erkek gömleği olabilir. Bu modern kısa gömlekler de şık ve sportif bir görünüm sunuyor.

Ayrıca paralel ve dikey çizgiler sayesinde daha ince bir görünümü Voltaj sitesinden sunulan modellerle elde edebilirsiniz.

Buraya kadar bahsedilen erkek gömleklerinin yanı sıra belki de en renkli olanı erkek baskılı gömlek modellerinden çiçeklilerdir. Adından da anlaşılacağı gibi bu gömleklerin üzerinde farklı çiçek desenleri bulabilirsiniz.

Bu nedenle bu gömlekleri seçmenizdeki ilk nedeniniz, göz alıcı renk ve dokular olsun, çok çeşitli renk ve çeşitlerde alternatifler var.

Erkek Desenli Gömlek Yapımında Kullanılan Malzemeler

Çeşitli stil ve tiplerde bulunan erkek gömlek desenli tasarımları üretmek için çeşitli malzemeler kullanılmıştır. Bu malzemelerin çeşitliliği, kullanılan farklı liflere ve kumaşlara atfedilebilir. Örneğin erkek kışlık ekose gömleklerinin imalatında bile çeşitli malzemeler kullanılmış olabilir.

Kış olduğu için bu ürünler lif içerir. Ilık tutma özelliğine sahip iplikten ürünler, bu sayede kışa uygun bir gömlek oluyor. Bu gömlek modellerinde bulunabilecek bir diğer malzeme ise polyesterdir. Polyester ürünlere güç vererek uzun yıllar kullanmanıza olanak sağlar.

Daha ince, mevsimlik desenli erkek gömlek tasarımlarında pamuk gibi her mevsim kullanılabilecek malzemeleri https://www.voltaj.com.tr/sitesinde bulabilirsiniz.

Çiçekli erkek gömleğinin yaz aylarında da rahatlıkla giyilmesini sağlayan malzemeler de bulunmaktadır. Örneğin, yazın hareketli ve yoğun günlerine ayak uydurmak için özel olarak tasarlandığı için bu gömleklerde likra bulunabilir.

Desenli Erkek Gömleğinin Kalıpları

Doğru gömleği seçmek söz konusu olduğunda, doğru gömlek bedenini seçmek, desen ve renk kadar önemlidir. Beden seçenekleri kabaca şu şekildedir: XS, S, M, L, XL, XXL.

Doğru gömlek seçiminde beden kadar kalıbı da önemlidir. Örneğin, rahat bir uyum böyle bir modeldir. Rahat kesim, normal gömlek tasarımlarından biraz daha bol, ancak adındaki yavaş kalıptan da anlaşılacağı gibi, çok bol değil.

Başka bir gömlek modeli ise slim fit olarak bilinir. Daha ince erkekler bol gömlekleri tercih edebilir. Bu gömlek daha dar ve vücudu saracak şekilde tasarlanmıştır ve bu ürünler farklı seçeneklerle Voltaj sitesinde sizleri bekliyor.

Öte yandan, normal kesim, özellikle ince veya geniş olmayan bir gömlek tasarımını ifade eder. Diğer bir model olan oversize kalıp ise sadece kullanım ve görünüm açısından daha fazla rahatlık için bol kesim olarak tasarlanan bol kesim gömlekler için kullanılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu