Saç Bakımı

DOLGUN SAÇLARIN GİZEMLİ SIRRI

 

Vücudumuzda bizim fiziki yapımızı tolere edebilecek bir anlamda biraz daha hoş gösterecek birkaç yapımız vardır. Bunlardan biri ve en önemlisi de saçımızdır. Ancak dünya bu zamanlar saç dökülmesiproblemi ile burun buruna gelmiş bir şekilde hayatına devam ediyor. Bu durum her ne kadar hoş karşılanmasa da artık hayatımızın içerisine girmiş bir sorun olmakta ve bizim de bu soruna karşı çözümler üreterek ayakta kalma mecburiyetimiz olacaktır.

Tabii olarak bun engellemek için bir mekanizmaya ihtiyacımız var ve bu mekanizma da bizim bu konudaki hassasiyetimizden, duyarlılığımızdan geçiyor.Sağlıklı saçlar için yapmamız gereken şeylerden bahsedeceğiz elbette. Bunlardan ilki bakım bir diğeri ise beslenme olarak söylenebilir. Vitaminler mineraller ve düzeli protein alımı önemli bir etkendir.

GÜR SAÇA SAHİP OLMA YOLLARI

Gür saçlara sahip olma yollarını düzgün bir şekilde kavrayabilmemiz için ‘’Saçlar nedendökülür?’’sorusuna yanıt vermemiz gerekecektir. Bu soruya vereceğimiz cevaplar mevcut. Kişisel bazlı veyahut kalıtsal bir rahatsızlık olarak ortaya çıkmakta.

Kalıtsal olan kısımda ailenizin soylarında olan bir saç dökülme probleminin çekinik bir gen ile size ulaşması mümkün ve bu durumda da tedavinin şart olacağını belirtmemiz gerekir.

Diğer bir kısımda da saça olan sadakati göz önüne almamız gerekecek. Günlük bakım, gerekiyorsa ilaçlar ve düzgün bir biçimde beslenmek bizim için en önemli hususlardandır. İyi beslenmek de proteinleri ve vitaminleri düzgün ve düzenli bir biçimde kullanmaktan geçiyor.

SAÇINIZA İYİ BAKIN

Saçlar doğal olduğu müddetçe canlıdır. Saçınızı öldürmeyin. Bırakın doğal kalsın. Sentetik maddeleri saçlarınıza sürdüğünüz zaman saçlarınızın yapısı bozulur ve kimliklerini kaybederler. Eğer ki saçların beyazlarsa o zaman mecbur kalma durumunda başvurabilme imkânına sahip olma şansınız olacaktır.

Bu durumda cevaplamamız gereken bir ‘’Saçlar neden beyazlar?’’sorusu bizi karşılayacaktır. Hemen buna cevap vereceğiz. Saçların belirli bir ömürleri vardır e bu ömür dahilinde siz diri tuttuğunuz müddetçe rengini son ana kadar korur. Ancak saçınıza yeterli özeni sağlamazsanız bu özelliğini maalesef yitirir ve saçlarınızın renk pigmentleri bu düzgün bir şekilde saçlarınızı renkli tutmaya yetmeyecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu