Güzellik Önerileri

Gür ve Dolgun Kirpikler İçin Önemli Tüyolar

 

Göz alıcı bakışların olmasına yardımcı olmasının yanı sıra çok daha güzel görünmeyi sağlayan gür ve dolgu kirpikler için önemli tüyolar ilgi çekmektedir.

Gür ve dolgun kirpikler için önemli tüyolar ile çok daha gösterişli bir görünüm ve etkili bakışların oluşmasına yardımcı olmaktadır. Daha uzun ve etkileyici dolgun kirpiklere sahip olmak için pek çok kişi farklı yöntemler uygulamaktadır. Ancak bazılarından etkili sonuç elde edilirken pek çok yöntem istenilen çözümleri sağlamaz. Gür ve dolgun kirpiklere sahip olmak için bazı tüyolar bulunmaktadır. Bu tüyolardan bazıları şunlardır;

Kirpiklere Kesinlikle Dokunulmamalı

Genel olarak gözle çok fazla ovuşturulur ve bu durum hem gözler için hem de kirpikler için sağlık bir durum değildir. Gözlerin ovuşturulması kirpiklerin dökülmesine neden olurken gün boyu eller içinde meydana gelen kirlerin ve bakterilerin kirpik köklerine ulaşmasını sağlamaktadır. Yapılan bu hareket kirpiklerin gelişmesi ve sağlıklı bir şekilde büyümesini engellemektedir.

Kirpikler Her Zaman Temiz Tutulmalı

Kadınlar makyaj yapmayı çok sevmelerinin yanı sıra günlük yapmış oldukları makyajlarını yatmadan önce temizlememeyi alışkanlık haline getirmektedirler. Kirpiklerin çok daha güzel görünmesi için yapılan bol maskaraların temizlenmemesi maskaranın kirpiklere yapışmasına neden olmaktadır. Maskaranın kirpiklere yapışması ise kirpiklerde dökülme ve kuruma oluşumunu demektir. Göz makyajı temizleme yapılması sırasında çok daha fazla dikkat edilmesi gerekir. Göz makyajı pamuk ile hafif dokunuşlar doğrultusunda silinmesi gerekmektedir.

Bitkisel Yağlardan Destek Alınmalı

Kirpikler için bitkisel yağlar çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Kirpiklerin beslenip uzamasına destek sağlayan bitkisel yağlar en etkili çözüm olarak tercih edilmektedir. Zeytinyağı, jojoba yağı, Hindistan cevizi yağı ve bunlar gibi ürünleri düzenli olarak kullanılması kirpiklerde gözle görülür etkileri sağlayacaktır. Bitkisel yağları kirpiklere uygulamak için eski maskara fırçasını kullanmak mümkün olacaktır.

Kirpikler İçin Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı kirpikler için kesinlikle beslenmeye dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca sağlıklı beslenmek sadece kirpikler için değil saçlar, cilt ve tırnaklar içinde çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Protein ve vitaminler açısından zengin gıdalar tüketilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu