Güzellik Önerileri

Dudak Dolgunlaştırmak

Dudak Dolgunlaştırmak İçin Estetiğe Gerek Kalmadan Etkili Yöntemler 

Günümüzde dolgun dudaklar, pek çok kişi tarafından beğenilir. Bunun için estetiğe gerek duymadan, doğal yöntemlerle daha dolgun bir dudağa sahip olunabilir. Çeşitli bitkisel ürünlerle, herhangi bir zarar vermeden ve cerrahi operasyon gerekmeden dudakları dolgun yapmak mümkündür. Bunun için öncelikle nane yağı en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Nane yağı dudağa sürülerek, bir süre bekletilir. Daha sonra dudaklarda yanma hissi oluşur ve dudaklar dolgunlaşır. Nane yağını aktarlardan bulmak mümkündür. Aktarlarda, tamamen bitkisel karışımlı dudak dolgunlaştırıcı yağ bulunur. İçeriğinde yine nane yağı vardır. Bu ürünü kullanaraktan daha dolgun dudaklara kavuşmak mümkündür. Dudak masajı yaparaktan dudağı dolgunlaştırmak mümkün olur. Masaja başlamadan önce dudağa nemlendirici sürülür. Daha sonra el dudağın üzerine kapatılarak, sağa sola hareket ettirilir. Bu egzersiz gün içinde sık sık tekrarlanabilir.

 

Dudak peelingi yaparak, dudaklardaki ölü deriler temizlenmiş olur. Dudağın derisi kendini yeniler. Bunun için bir miktar bal ve biraz toz şeker karıştırılır. Bu karışım dudağa sürülür. Diş fırçası ya da parmakların yardımıyla dudağa bir iki dakika boyunca masaj yapılır. Daha sonra dudak yıkanır. Bu peeling ara ara yapılmalıdır. Uzun vadede daha dolgun dudaklara kavuşmayı sağlar. Dudaklarda daha sağlıklı bir görünüm oluşur. Bunun yanında, ara ara dudak maskesi uygulamakta dudakların daha güzel görünmesine yardımcı olur.

Makyaj Yaparak Dudakları Daha Dolgun Göstermenin Yöntemleri 

Tüm gerekli bakımlar yapıldıktan sonra makyaj aşamasına gelinir. Makyaj yaparken, öncelikle dudak çevresine dudak kalemi ile çerçeve yapılır. Dudak kaleminin rengi rujun renginde ya da beyaz renkte olmalıdır. Doku olaraktan kremsi dokuda olmalıdır. Dudak çerçevesi çizilirken, dikkatli ve güzel şekilde sürülür. Bu şekilde dudağın formu büyütülmüş olur. Daha kalın bir görüntü sağlanır. Ruj seçimi yaparken, mat ruj sürmek daha doğru bir tercih olur. Mat rujlar dudağı her zaman olduğunda daha dolgun gösterir. Renk tonu olaraktan daha açık tonda, soft rujlar dudakları daha dolgun gösterir. Koyu renk rujların dudakları küçültme gibi bir durumu vardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu