Saç Bakımı

Bilmeyerek Yapılan Saç Bakım Hataları

 

Bilmeyerek yapılan saç bakım hatalarında, saç vücudumuzun en önemli parçalarından birisi olmaktadır.

Saç bakım hataları varlığı sadece kendimizi iyi hissetmemizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda soğuğa karşı engelleyici ve koruyucu bir etki de yaratır. Ancak günlük kullanım sırasında yapılan bazı saç bakımı hataları saçın yapısını olumsuz etkileyebilir. Bunlara dikkat ederek uzun vadede gür, canlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Köklere Saç Kremi Uygulayın

Banyo sırasında kullanılan saç kremlerinin saç köklerine uygulanması yapısal hasarlara neden olur. Bu ürünün amacı saç kökleri için değil, yumuşaklık sağlayarak ve uçları besleyerek saçın açılmasını kolaylaştırmak olduğu için deri köklerine nüfuz etmesi olumsuz etki yapabilir. Uçlarına hafifçe sürtünerek ve ardından durulanarak beslenmelidir.

Kaynar Suda Banyo Yapmak

Saçta meydana gelen problemlerin bir diğeri de saç derisinin kuruluğu ve nem dengesinin kaybolmasından kaynaklanmaktadır. Normalin üzerindeki sıcaklık nemi yok eder ve köklerin daha çabuk yıpranmasına neden olur. Besin dengesini sağlayan ve saça güç veren nemliliktir.

Saçınızı Çok Sık Yıkamak

Sanılanın aksine saçı çok sık şampuanlamak ve kremlemek saçlarınız için iyi değildir. Bunun nedeni ise saçın da kendi yağına ihtiyaç duyması ve kendi yapısındaki besinlerden besin alabilmek için ara vermek gerekir. Her gün duş almanız gerektiğinde ise sadece vücudunuzu ve yüzünüzü yıkayabilir, yağına göre 3-4 günde bir şampuanlayabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda saç uzamasına da katkı sağlayacaktır.

Ürünün Yanlış Kullanımı

Şampuan, krem gibi benzer ​​ürünleri kullanırken dikkat edilmesi gereken bir nokta da kendi saçınızın yapısına uygun seçenekler kullanmaktır. Bu size her yönden avantaj sağlar. Çünkü saçınızda kepek yoksa kepek önleyici şampuan kullanmak o üründen yeteri kadar verim alamamanızı sağlayacaktır. Saç tipinize ve probleminize uygun bir ürün almanız, krem ​​seçerken de aynı kuralı göz önünde bulundurmanız önerilir.

Kurutucu Şekillendirici Kullanımı

Saça ani yüksek derecede sıcaklık uygulanması saçta yapısal hasara neden olur. Banyodan sonra kullanılan kurutucular ve diğer şekillendirici ürünler saça zarar verir. İdeal olarak, saçı doğal haliyle kurutun ve şekillendirme sürecinde doğal yöntemler uygulayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu