Püf Noktası

Hızlı Kilo Verme İpuçları

Hızlı Kilo Verme İpuçları

Hızla kilo vermek, her kilolu insanın hayalidir ancak bu iş çok kolay değil, bu konuda kesin bir kararlılık gerekiyor ve tabi yediklerimize çok dikkat etmeliyiz. Kısa bir süre içinde hızla kilo  vermek yapılamayacak iş değildir, ancak kilo verdikten sonra, önemli olan şey; bu kiloları bir daha geri almamaktır. Bu makalemizde hızlı kilo verme ipuçlarına değiniyoruz.

Yağ Yakmanın En İyi Yolu Yürümektir

Yürümek ve yüzmek tüm vücut kaslarımızı çalıştırırken; aynı zamanda vücuttan zararlı toksinleri atmamızı da sağlıyor. Eski insanlara bakarsanız, ulaşım araçlarının en lüksünün atlar olduğu zamanlara- obezitenin binde bir bile olmadığını görebilirsiniz. İnsanlar o zamanlarda tamamen organik beslenir ve işlerini yapmak için efor sarf ederlerdi. Çok değil 100 yıl öncesindeki insanların hikayelerini dinlemişseniz, 30-40 km yolu her gün kat eden ve bunu çok normal bir işmiş gibi gören insanlar görürsünüz. Yürümek; sağlığımızın idamesi için en önemli egzersiz…

Dik Durmak

Sadece dik durmak, insanların yediği gıdaları hızla enerjiye dönüştürmesi için bir yoldur. Çalıştığınız yerde, masa başı iş yapıyorsanız dik durmayı ve bu süreyi uzatmayı deneyin. Enerji yakmanızın en kolay yollarından biridir.

Doğru Ayakkabıları Seçiniz

Yürümek için gerekli olan tek ekipman rahat bir ayakkabı ve eşofmandır. Diğer aksesuarlar ise su ve telefon+ kulaklıktır. Sonrasında tüm yollar sizindir.

Yürüyüşten Sonra Yeşil Çay

Brezilyalı bilim adamları, yeşil çayın faydalarını araştırmışlar ve görmüşler ki bir hafta boyunda günde 3 kez yeşil çay tüketen insanların, egzersize karşı vücut dirençlerinin yükseldiğini bulgulamışlar. Hücreler efor sarf etme ile daha az yıpranıyormuş. Yeşil çay içip egzersiz yapanların, aynı egzersizi yapıp çay içmeyenlere göre, ayda 5 kg daha fazla verdiklerini de bulguladılar.

Motive Edici Müzikler

Müzik yağlı göbeklerin de gıdasıdır, ruhun gıdası olduğu kadar… Sizi motive edecek güzel müzikleri listeleyin telefonunuza yükleyin ve günde 2 kez birer saat tempolu yürüyüşe çıkın.

Rotanızı Belirleyin

Kendinize ilk günlerde rota belirleyin. Daha sonra yavaş yavaş rotanızı değiştirerek yürüyeceğiniz yolu uzatın. İlerledikçe engebeli yolları da işe katın. Kalbinizde bir sorun yoksa, engebeli yollarda yürümek göbek yağlarını hızla eriten bir aktivite…

Yürüyüş için Arkadaşlar Ayarlayın

Sizin gibi azimli ve kilo vermek isteyen arkadaşlarınız varsa şansınız var demektir. Yoksa da cep telefonu ve müzik size eşlik edebilir. O da yoksa kendiniz, kendinize eşlik edin.

Kahvaltıdan Önce Yürümek %50 Oranında Daha hızlı Yağ Yaktırır

Bütünsel sağlık koçu Seth Santoro’ya  göre, Kahvaltıdan Önce Yürümek %50 Oranında Daha hızlı Yağ Yaktırıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu