Kadın Dünyası

Her Gün İlişkiye Girmek Zararlı mı? 

 

Sürekli yapılan fiiller, bazen usanmaya ve bıkkınlığa neden olabilir. Fakat cinsel ilişki tıpkı yemek ve uyumak kadar tabi bir ihtiyaç olduğu için, bu durum onun için söz konusu olmayabilir. Her ne kadar sürekli ve her gün ilişkiye girmek kişide usanmaya neden olmasa da, değerini ve özelliğini kaybedeceği kesindir. Her şeyin yeri ve zamanı vardır diye belirtilen söz belki de bu hususu daha iyi anlamakta yardımcı olabilir. Belirli vakitler de ilişkiye girmek daima o içteki isteği diri tutacak ve her seferinde duyulan haz da farklı olacaktır.

Süreklilikte Bedensel Zarar 

Her gün cinsel ilişkiye girmek sadece onun değerini ve özelliğini kaybettirmeyip, yanı sıra bir kaç zarara da yol açabilir. Bunlardan bir tanesi de bedene verilecek olan zarardır. Cinsel ilişki tıpkı diğer faaliyetler gibi güç ister. Bu maddi güç her gün harcandığında zamanla azalmaya mahkûm olabilir. Örneğin; haftada iki kere cinsel ilişki yaşayan kişinin beden gücü 60 yıl dayanabilecekken, her gün devam eden kişi 40’ından  sonra eski gücünde olmayacaktır. Bu durum göz önünde bulundurularak, belirli zaman ayarlamak ve beden gücünü dozunda kullanmak daha mantıklı bir davranış biçimi olacaktır.

Manevi Zararları 

Her gün ilişkiye girmek istemek artık bir ihtiyaç ve keyif olmaktan çıkıp, bir alışkanlık hatta daha doğrusu bağımlılık haline gelebilir. Buda her yönden farklı bakış açısı doğurur. Bedensel gücü zamanla azaltmanın yanı sıra birde heyecanı ve isteği azalan kişi artık cinsel ilişkiye karşı eski şevkini koruyamaz. Buda ilişki sırasında dahi sorunları meydana getirebilir. Sadece bir noktaya odaklanmak, ya da her gün farklı fanteziler istemek, artık zamanla karşısındaki partnere ilgisi azaltmak gibi sıkıntılar oluşunca bu durum işleri zora sokacaktır. Bu nedenle dozu ve zamanı dengede tutmak daima en doğru seçim olur.

Orta Yol En Güzel Yoldur 

Her gün cinsel ilişki yaşamak belki de ilk zamanlarda çiftlere hoş gelebilir. Fakat içlerinden birisi bundan memnun olmadığında ters etkiler meydana gelecektir. Bu nedenle en güzel yol orta yol yani belirli vakitlerde yaşanması olacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu