Flört - Evlilik - Aile

Aldatıldığınızı Anlamak İçin 10 İpucu 

Birçok insan aldatıldığını anlamak için 10 ipucu gibi yazıları okuyarak pek çok şey keşfedebilir ve yaşamında radikal kararlar alabilir.

Sizi daha fazla bekletmeden aldatıldığınızı anlamak için 10 ipucu konusunda listemizi yazıyoruz.

  1. Daha fazla çevrimiçi oluyorsa
  2. Sizinle daha çok ilgileniyormuş gibi görünüyorsa
  3. Aşırı cinsel isteklerle karşınıza çıkıyorsa
  4. Sevdiğini söylemiyorsa
  5. Her şeye bahane bulunuyorsa
  6. Kendini sürekli savunmaya çalışıyorsa
  7. Eve geç gelmeye başlamışsa
  8. Telefonunu saklıyorsa
  9. Sizdeki değişiklikleri fark etmiyorsa
  10. Beğenileri birden değişmişse.

 

Bu 10 sebepten en az 4 tanesi sizin  hayatınızdaki kişide varsa aldatılma olasılığınız oldukça yüksek demektir. Biraz daha yakın markaja alıp, hayatınızdaki kişiyle bu durumu konuşmayı deneyebilirsiniz. Peki aldatıldığını öğrenen ne yapmalı?

 Aldatıldığınızı Öğrenince…

 

Şüphesiz herkes için ağır bir duygusal problem olan aldatılma öğrenildiğinde genellikle duygusal tepkiler verilir. Bu durumda kavga ve benzer krizler kaçınılmaz olacaktır. Ancak aldatıldığınızı öğrendiğinizde kavga edip kendinizi acınacak hale düşürmek yerine soğukkanlı davranmak en iyisidir.

Aldatıldığını öğrenen birçok kişi gibi siz de bu durumu konuşarak halletmelisiniz. Özellikle aldatılan kadınlar aşırı tepkiler vererek bu durumu kontrolden çıkarabilmektedir. Oysa aldatıldığını öğrenenler yaşadıkları duygusal krizlerle başa çıkabilmek bazen psikolojik destek bile alabilmektedir. Bu durumda yaşayacağınız psikolojik durumu sindirerek karşı tarafla iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz.

 Aldatılan Kişi Olmak

Aldatılan kişi olmak, özgüveni azalttığından birçok kişi yetersizlik duygusu yaşayabilir. Ancak her durumda bu kişiselleştirilmemelidir. Siz iyi bir eş olduğunuzu düşünüyorsanız ve kendinizde kusur arıyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Çünkü suçlu olan kişi siz değil, sizi aldatandır ve özgüven eksikliği genelde bu kişidedir. Aldatılan biri için söz konusu olan çok sayıda paranoya yeni ilişkilerde de birçok probleme neden olacaktır.

Aldatan Bir Daha Aldatır Mı?

Aldatan kişi, ilişkinizin güvenini de sarsmış demektir. Bu yüzden ona eskisi gibi güvenmeniz de son derece zordur. O artık aldatmayacak olsa bile sizin ona güveniniz azalacaktır. Ona göz açtırmayacağım diye düşünerek bir daha aldatma ihtimalini düşünerek ilişkinizi yıpratmanız kaçınılmaz olacaktır. Aldatan kişiye yeniden güvenmek son derece zordur. Bu yüzden iyi düşünüp karar vermelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu