Flört - Evlilik - Aile

Aşk bir bağımlılık gibidir

Bazı duygular hayatımızı harika bir şekilde etkileyebilir. Bu duygulardan biri de aşktır. Karşılığını aldığınız aşk duygusunun hayatınızı bir anda değiştirme gibi ilginç bir etkisi vardır. Ancak bu duygu takıntı haline geldiğinde sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir. Bu yazımızda aşk hakkında bilmeniz gereken bazı bilgilerden bahsettik.

Aşk hiç beklenmedik bir anda gelebilir

Filmlerde sürekli görürüz. Bir erkek yolda yürürken bina köşesinden dönmek ister. O sırada kız da oradan geçmektedir, birbirlerini göremezler ve çarpışırlar. Aşkları bu andan itibaren başlamıştır. Bu ne kadar filmlere özgü bir sahne olsa da aşk bazen böyle ilginç bir anda karşınıza çıkabilir. Yıllardır birlikte olduğunuz bir arkadaşınızın bir hareketi bile ona âşık olmanıza neden olabilir.

Erkekler kadınlardan daha hızlı âşık olur

Erkekler manevi yapılarından dolayı kadınlara göre âşık olmaya daha yatkındırlar. Amerika’da geçen sene yapılan bir araştırmaya göre erkekler ilişkiye başladıktan 3 ay sonra âşık oluyorlar. Kadınlarda bu süre 5 aya kadar çıkabiliyor.

Aşk bir bağımlılık gibidir

Evet, evet yanlış duymadınız. Aşk bir bağımlılık gibidir. Bilim adamları aşkın beyinde bağımlılık gibi etki gösterdiğini açıkladılar. Aşkın bilim ile bütünleşmiş hali olan Helen Fisher şöyle diyor: “Dünyanın her tarafında insanlar aşk hasreti çekiyor, aşk için yaşıyor, aşk için öldürüyor ve aşk için ölüyor” Fisher’a göre âşıklar bir uyuşturucu bağımlısının gösterdiği ilk belirtileri gösteriyorlar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu