Makyaj

Fondötensiz Natürel Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Güzel görünmek için yardımcı olan makyaj tekniklerinde fondötensiz natürel makyaj nasıl yapılır sorusu tüm kadınlar tarafından merak edilmektedir.

Fondötensiz natürel makyaj nasıl yapılır sorusunda en doğru cevapları alabilmek ve en ince detayları yakalayarak en özel makyajları yapmak mümkün olacaktır. Kusursuz ten makyajı ile fondöten kullanmamanın püf noktaları bulunmaktadır.

Fondöten Kullanmadan Makyaj Yapmak

Fondöten özellikle yaz aylarının gelmesi ve havaların ısınması ile makyaj yapmak isteyenler için büyük sorunlara neden olabilir. Bundan dolayı fondöten kullanmadan makyaj yapmak isteyen kadınların sayısı çok fazla olmaktadır. Cildin daha doğal ve canlı görünmesi için gündüz kullanımda en uygun CC kremler bulunmaktadır. Bu ürünler ince yapısı ile cildin doğal görünmesini sağlamaktadır. Bunların yanı sıra bu tarz ürünleri satın alırken cilt yapısına uygun ve ince yapıda olması gerektiğine dikkat edilmesi son derece önemli bir noktadır. Cildin daha güzel ve kusursuz görünmesi için gerekli olan bir takım detaylar bulunmaktadır.

Su Bazlı Yıkama Jeli Kullanmak

Sıcak havalarda cildin su bazlı ürünler ile temizlenmesi son derece önemli bir yere sahip olmaktadır. Fondöten kullanmadan makyaj yapmak için bu işlemler özenle yapılmalı ve dikkat edilmesi gerekmektedir. Daha sonra temizlenen cildin nemlendirilmesi gerekmektedir. Cildiniz için tercih edilen özel hafif formüllü bir ürün ile bütün yüz bölgesi nemlendirilmeli ve cildin nemlendiriciyi tam olarak emmesi için belirli bir süre beklenmesi gerekir. Üzerine güneş koruyucu ya da renkli güneş koruyucusu uygulanmalıdır. Bu işlemler sonrasında cildi makyaja hazırlamakta olan sabitleyici bir sprey ile kalıcı ve hafif bir makyaj yapılarak güzel olmanın ilk adımı atılacaktır.

Göz Altı Kapatıcısı Kullanmak

Ters üçgen kapatıcı tekniği kullanmak yerine ürünü sadece göz pınarlarına, kaş üstüne ile yüzünüzde yer alan renk eşitsizliği akne gibi kusurlu yerlerin üzerine uygulanmalıdır. Kapatıcıyı cildin en az oranda uygulanması ve gizlenmeye ihtiyaç duymayan yerleri temiz bırakılması ile makyajın maske etkisi bulunmadan daha da doğal bir bitişe sahip olacaktır. Fondöten kullanılmadığı için pudra kullanımı ciltte filtre etkisi sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu