Saç Bakımı

Hacimsiz Saçlara Nasıl Bakım Yapılmalı?

 

Her insan özel ve değerlidir. Gülüşleri, hüzünleri, sevdiği veya sevmediği her şeyle bir bütündür. Bu bütünlüğü tamamlayan son dokunuş ise dış görünüşüdür. Bu nedenle hepimiz için güzel görünmek ve bakımlı olmak oldukça önemlidir. Özellikle yüz güzelliği bizler için vazgeçilmezdir. İşte bu güzelliği öne çıkaran detay da saçlardır.

Yüzümüzü bir çerçeve gibi saran saçlarımızın güzel ve bakımlı görünmesi en az yüz güzelliği kadar önemlidir. Saçlar ne kadar hacimliyse o kadar sağlıklı ve dikkat çekici olur. Maalesef dış etkenler nedeniyle gün içinde saçlarımız zaman zaman hacmini kaybeder. Uygulanacak birkaç bakım yöntemi sayesinde hacimsiz saçlar güçlü ve sağlıklı görünüme kolayca kavuşacaktır.

Hacimsiz Saçlara Uygulanacak Bakım Önerileri

  • Duş sonrası nemli saçınıza saç kremi ile bakım yapabilirsiniz. Saç kremini uygularken saç diplerinize sürmemeye özellikle dikkat etmelisiniz. Saçlarınızın orta bölümüne hafif, uçlarına ise daha fazla krem sürmelisiniz. Bu sayede saç dipleriniz daha hacimli dururken saç uçlarınıza doğru yumuşak bir geçiş sağlanarak saçlarınız dolgun ve bakımlı bir görünüme kavuşacaktır.
  • Duş esnasında saç kremi kullanmayı tercih edenlerdenseniz bu noktada şampuan ve krem kullanımındaki sıralamaya dikkat etmelisiniz. Saçlarınızı önce saç kremiyle daha sonra şampuan ile yıkadığınızda çok daha hacimli saçlara sahip olduğunuzu göreceksiniz.
  • Nemli saçlarınızı başınızı öne eğip ters bir şekilde kurutmak saçlarınıza ekstra hacim kazandıracaktır. Bu kurutma işleminden sonra saçınızda oluşacak elektriklenmeden saç kremi yardımıyla kurtulabilirsiniz. Ters kurutma işleminin ardından saçlarınızı şekillendirmeyi unutmayın.
  • Saçlarınız için doğru bakım ürünlerini tercih etmelisiniz. Kalın telli saçların daha hacimli görünmesi için saç kremleri ve saç köpükleri tercih edilmelidir. Ancak bu ürünler ince telli saçlarda istenen sonucu vermez. İnce telli saçlarda hacimli bir görünüm elde etmek için hafif yapılı ve mist formülü içeren ürünler tercih edilmelidir.
  • Saç bakımında çoğu kişinin önemini farkında bile olmadığı bir diğer faktör doğru havlu tercihidir. Hacimli saçlara sahip olmak için mikrofiber havlu seçimi oldukça önemlidir. Klasik havluların aksine saça zarar vermeden ve saç yapısını kurutmadan yalnızca ıslaklığını gideren mikrofiber havlular dolgun ve sağlıklı saçlar için oldukça önemlidir.

Saçları Daha Hacimli Gösterecek İpuçları

  • Saçlara hacim kazandırmada tercih edilen en klasik yöntemlerden biri krape uygulamaktır. Saç diplerine uygulanan bu yöntem saçların daha dolgun görünmesini sağlamaktadır.
  • Saç tipinize ve yüz şeklinize uygun saç kesimi seçmelisiniz. Özellikle ince telli saçlarda katlı kesim, saçlarınızda dolgun görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.
  • Tek ve koyu renkler saçları olduğundan daha sönük göstermektedir. Saçlarda geçişli renk tonlarının tercih edilmesi ise saçınıza hacimli bir görünüm kazandırmaktadır. Bu görünümü elde etmek için ombre yaptırabilirsiniz.
  • Dolgun görünümlü saçlar elde etmek için saçınızı bukleli hale getirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz bukleleri bir tarak yardımıyla veya elinizle açtığınızda hacmin daha da arttığını göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu