Saç Bakımı

Kahkül kestirmek isteyenlere müjde

Kahkül kestirmek isteyenlere müjde

Kahkül kestirmek isteyenlere müjde: Yüz şeklinize en yakışan kahkül modellerini söylüyoruz!

Kahkül kestirdiniz ancak daha sonra beğenmediniz mi? Ya da kahkül kestirmek istiyorsunuz ancak hangi modelin daha çok yakışacağına emin değil misiniz? O halde bu yazıyı dikkatle okuyun.
Kadınların saç konusunda en çok tereddüt yaşadığı konulardan biride kahkül kesimidir. Diyelim ki hem cinsiniz de görüp hoşunuza giden kahkül modelinden kestirdiniz. Ancak sonuç hiçte umduğunuz gibi olmadı ve ona yakışan kahkül modeli size yakışmadı. Bunun nedeni parmak izlerimiz gibi yüz şekillerimizin de farklı olmasıdır. Öncelikle yüz şeklinizi bilmeli ve ona en uygun kahkül modelini bulmalısınız.

Yüz şeklinize göre hangi kahkül modelini kestirmelisiniz?

Kare yüz şekline sahip kadınlar için kahkül modelleri:
Eğer keskin yüz hatlarına sahipseniz; kahkül modelinizi bu keskinliği yumuşatacak modellerden seçmelisiniz. Ortadan ya da yandan ayrılmış, uç kısımları ince kesim modeller yüzünüzü daha güzel gösterecektir.

Uzun yüz şekline sahip kadınlar için kahkül modelleri:
Normal yüz tipine göre daha orantısız duran bu yüz şeklinin, simetrik görünmesini sağlayan kahkül modelini seçmelisiniz. Düz uzun kahkül kesimlerinden ya da ortadan ikiye ayrılmış kahkül modellerinden yararlanabilirsiniz. Bu kahkül modelleri yüzünüzün daha orantılı görünmesini sağlayacaktır.

Yuvarlak yüz şekline sahip kadınlar için kahkül modelleri:
Yüzünüz tıpkı bir portakal gibi yuvarlaksa, bu yüz şekline sahipsinizdir. Bu yüz şekline sahip kişiler göze kadar uzanan, yoğun ve hacimli kahkül modellerinden kestirmelidir. Bu kahkül modeli hem yüzünüzü daha yumuşak gösterecek hem de sizi daha çekici hale getirecektir.

Oval yüz şekline sahip kadınlar için kahkül modelleri:
Bu yüz şekline sahipseniz oldukça şanslısınız. Zira yüzünüz simetrik ve düzgün bir görünüme sahiptir. Bu yüzdende tüm kahkül modelleri size yakışacaktır. İstediğiniz kahkül modellerini deneyerek, size en yakışanı kullanabilirsiniz.

Üçgen yüz şekline sahip kadınlar için kahkül modelleri:
Aynaya baktığınızda yüz şekliniz size bir üçgeni anımsatıyorsa ve dar bir çene yapınız varsa, üçgen yüz şekline sahipsiniz demektir. Kestirebileceğiniz kahkül modelleri: hacimli ya da yana doğru uzanan kahkül modellerinden olmalıdır. Ayrıca katsız, düz ve kısa saç kesimleri tercih edilmemelidir.

Kalp yüz şekline sahip kadınlar için kahkül modelleri:
Yüzün üst kısmının geniş, alt kısmınınsa dar olduğu söylenen yüz şeklidir. Kahkül kesimindeki amaç yüzün genişliğini örtmek ve simetrik bir görünüş oluşturmaktır. Bunun için kaşın altına kadar olan ya da ortadan ayrık kahkül modelleri tercih edilmelidir.

Geniş alın yapısına sahip kadınlar için kahkül modelleri:
Alnınızın geniş görünmesinden rahatsız oluyorsanız, alnınızı daima kahkülle kapatmalısınız. Hafif uzun kahküller, normal kahkül kesimleri veya yana taranmış kahküller alnınızı gizleyerek küçük görünmesini sağlayacaktır.
Dar alın yapısına sahip kadınlar için kahkül modelleri:
Dar alın yapısına sahipseniz, düz kahkül modellerini asla tercih etmemelisiniz. Çünkü bu tarz kahküller yüzünüzün olduğundan daha büyük görünmesine neden olacaktır. Bunun yerine asimetrik kahkül modellerini tercih etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu