Kadın Dünyası

Kadınların İlk Gece  Korkusunu Yenmesi İçin Neler Yapması Gerekir? 

Düğüne yakın nişanlı çiftlerimiz büyük bir düğün telaşı içine girer. Gelinlik, saç, baş, kuaför birçok şeyle uğraşırlar. Bunca yoğunluğun içinde düğün gecesinin ayrı bir stresi de kafalarında yer eder. Daha çok toplumumuzda bayanlara yönelik bu korku yer edinse de bazı erkeklerde de bu korku yer alır. Bu korkuyla başa çıkmak için bazen bir psikolojik destek almaya çalışırlar. Bayanlar büyüklerinden de tecrübe edinmek üzere bu konuyu konuşmak ister. Büyüklerimizin de bu konuda destek olması bu korkuyu yenmeleri için çaba göstermeleri gerekir.

İlk Gece Korkusunun Üzerine Gitmek İçin Neler Yapılmalıdır? 

  1. Düğüne yakın çok yoğun olmamak: Düğüne yakın çok işlerin birikmesi ile zaten stresli olan kadın daha çok yoğunluğun olması ile ekstra stresli olur.
  2. Sevdiği aktivitelere, kendini rahatlatacak şeylere yönelmek: Daha çok zihin olarak boşalmaya katkı sağlar.

Kendini sadece o geceye koşullamamalı: Bazı yörelerimizde çok sıkı örf ve adetin olması o iş sadece o gece yapılacak diye kafaya kodlanır. Bunun yüzünden o gece hazır hissetmeyen çift kendini mecbur hisseder. Ama ilerleyen zamanda istedikleri bir gece yapsalar baskı altında hissetmeyecek ve rahat olacaktır.

Sevgi Bağının Etkisi 

Görücü usulü olmasından ziyade burada aşk üzerine kurulan evlilik üzerine bahis edecek olursak. Aşk üzerine, birbirlerine sevgi bağı ile kilitlenen çift birbirlerine karşı ilk gecelerinde daha samimi olacak ve ön hazırlık sonrasında daha kolay gerçekleştireceklerdir. Öncesinde erkeğin kadını rahatlatacak güzel sözler söylemesi kadının yorgunluğu atacak bir şeyler yapması yerinde olacaktır. Ardından ılık bir duş almak gevşemeye iyi gelecektir. Kendini ilerleyen saatlerde zamanın akışına bırakarak korkuyu düşünmeden yakınlaşmak kasmamaya neden olacaktır.

Krem Kullanmak Nasıl Bir Fayda Sağlar? 

Korkunun yenilmediği durumlarda tıbben destek almak en iyisi olacaktır. Tıbben desteklerin başında ilk akla gelen krem kullanmaktadır. Krem kayganlaştırıcı özelliği ile ilk gecenin rahat bir şekilde geçmesini sağlayacaktır. Stres açısından rahatlamak açısından hap kullanılabilir. Hap da bir nebze de olsa gevşeme sağlayacaktır. Tıbbi yöntem olarak ilaçların yanında psikolojik destek almak ilk gece korkusunu yenmek için iyi gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu