Flört - Evlilik - Aile

Kadınlarda Aşk Belirtileri Nelerdir? 

 

Kadınlarda âşık olduğunda beynimizde yaşanan belirtiler nelerdir hep beraber öğrenelim. İlk olarak kadınların kalplerini hızlanması ve o ritmik değişimden başlayalım. Kadınlar ilk âşık olacağı partneri gördüğünde vücudumuz alarm vermeye başlar. Bunun da en büyük sebebi kadınların kalplerinin ritmik değişimidir. Ayrıca bu kalp ritminin değişiminden dolayı çılgınca hareketler yapabiliriz. Mesela birden ne diyeceğimizi bilemeyebiliriz. Kekeleme gibi sonuçlarda doğurabilir. Bir diğer belirtiler arsında yer alan:

  • Avuç İçi Terleme 

Avuç İçi terlemesinin nedenlerinden biri olan adrenalin pompalamasının üst seviyede olmasıdır.

  • Göz Bebeklerinde Büyüme 

Kadınların aşk belirtilerinin arasında olan göz bebeklerinin büyümesi kalp atışının hızlanması ve adrenalin salgının üst seviyede pompalaması sonucu kadınların göz bebeklerinin normal büyüklüğünden daha geniş olmasını sağlar.

  • Taklit etme 

Kadınlarda âşık olduğu karşı cinse karşı taklit etme davranışı oluşur. Karşısındaki bireyi fazla beğenmenin  sonucu onun hareketlerinin aynısı yapma eğilimi oluşur. Tamamen bilinç dışıyla yapılan bir davranıştır. Kadınların aşık olma belirtilerinin içinde bu hareket erkek için çekici bulunur.

  • Yüzde Kızarma 

İnsanoğlunu iki nedenden dolayı yüzü kızarır. İlk olarak utanma sonucu gerçekleşir. İkincisi ise emin olun ki aşık olduğunda gerçekleşen bir durumdur.

Kadınlar Aşık Olunca Hayatında Ne Gibi Değişiklikler Olur?

Hepimiz biliyoruz ki aşık olmak beynimizde sarhoşluk etkisi yaratmaktadır. Bir kadın ayrıldığında veya terk edildiğinde beyinde sevgi yoksulluğu ile kalır. Ayrıca tüm bu duygular sadece psikolojik değildir. Fiziksel olarak ta kendini kötü hisseder. Bu sorun onu hem fiziksel hem de entelektüel olarak fazlasıyla yıpratır. Ayrıca birçok denge ve duygu değişimi olur bu olaylar kadınları aptallaştırır. Bir başka pencereden de bakarsak eğer kadınlar ne kadar âşıksa o kadar da odaklanma seviyesi düşüktür.

Çünkü duyulan aşkın seviyesi ne kadar yüksekse kişinin odaklanması ve beyin konsantrasyonu düşmektedir. Dolayısıyla bilişsel kontrol oldukça düşük bir seviyeye inmektedir. Kadınlar ilk aşık olduklarında başka işlere odaklanmak tabiki de zor bir durumdur. Çünkü kadınları bilişsel kapasitelerinin büyük bir kısmı âşık oldukları kişinin üstündedir. Ama uzun süreli ilişkilerde buna dikkat etmek gerekir. İlerisi için mantıklı olmayabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu