Güzellik Önerileri

İpek Kirpik Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

İpek kirpikler, kendi kirpiklerinize eklenen saçlardır. Seyrek, düz, belirgin ve ince kirpiklere sahip kişilerin daha belirgin ve dolgun kirpiklere sahip olmaları için yaptıkları bir uygulamadır. İpek kirpikler, kirpiklerin daha uzun ve daha kalın görünmesini sağlayarak maskara ihtiyacını ortadan kaldırır. Kişinin kendi kirpikleri yoksa uygulama yapılamaz. 3 çeşit ipek kirpik bulunmakta bunlar; kedi göz, Kim Kardashian, badem göz.

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

Kirpiklere ve kişinin isteklerine göre yoğunluk belirlenir. İpek kirpik isteyen kişinin yüzünde makyaj olmamalı, varsa sildirecektir. Doğal görünmek isteyen kişi için bir kirpiğe 2 adet kıl eklenerek kendi kirpiklerine yapıştırılır. Orta sıklıkta kirpik isteyen kişinin bir kirpiğine 4 adet ipek kirpik yapıştırılır. Kalın kirpik isteyen kişi için tek kirpiklere 10 ipek kirpik yapıştırılır. Kalıcı ipek kirpikler takmak istiyorsanız, her 23 haftada bir bakıma gelmelisiniz.

İpek Kirpik Uygularken Nelere Dikkat Edilmelidir

Kişide makyaj varsa önce çıkarılmalıdır. İpek Kirpik Temizleme Solüsyonu ile kirpikler mikro fırça yardımı ile temizlenmelidir. Daha sonra alt kirpiklere bant yapıştırılmalı ve ipek kirpikler tek tek kirpiklere uygulanmalıdır. Yapıştırıcının kirpiklere yapışması için ortam sıcaklığının 25 derece olması gerekir. İpek kirpik uygulaması yaklaşık 12 saat sürer. Bu nedenle uygulama sırasında kişinin gözleri kapalı kalmalıdır.

İpek Kirpik Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Su ile temas etmemelidir.
  • Gözler asla ovuşturulmamalıdır.
  • Solaryuma gidiyorsanız solaryuma girmemelisiniz.
  • Sauna, banyo gibi ortamlarda bulunmamalıdır.
  • Sıcak, buharlı suyla duş almamalısınız.
  • Kirpik diplerine yağ, makyaj, göz krem bazlı temizleyiciler uygulanmamalıdır.
  • Bakım 23 haftada bir yapılmalıdır.
  • Maskara kullanılmamalıdır, aksi takdirde kirpikler dökülecektir.

İpek Kirpikler Nasıl Çıkarılır?

Kirpik yapıştırıcısına yavaş hareketlerle özel bir losyon sürülür. Yaklaşık 15 dakika bekleyin ve ardından yapıştırıcıyı düzeltin ve kirpiklerinizi tarıyormuş gibi hareket edin. Yumuşatılmış tutkal zorlanmadan çıkar. Kendi kirpiklerinize zarar vermesin diye. Bundan sonra kişi gözlerini yıkayabilir ve normale dönebilir. Ev yapımı ipek kirpiklerinizi evde çıkarmak istiyorsanız kendi kirpiklerinize zarar vererek dökülmelerine neden olabilirsiniz. Bu nedenle, bir uzman yardımıyla çıkarmak daha iyidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu