Moda

Kış Aylarında Kaban ve Çizme Kombini Nasıl Sağlanır?

Kış aylarının vazgeçilmez kıyafetleri arasında kabanlar ve çizmeler ilk sırada gelir. Farklı desen ve modellerde bulunan kaban, mont ve paltolar, farklı çizme modelleri ile kombin edilir. Kaşe palto ve kabanlar, giyen kişinin zevkine göre değişim gösterir. Kış aylarında kaban ve ayakkabı kombini özellikle kadınların önemli sorunları arasındadır.

Öncelikle uzun çizmelerin kaban ve paltolarla kombin edilmesi son derece şık duracak tasarımlardır. Kürk görünümü veren pelüş kabanlarla düz renk çizmeler oldukça göz alıcı duracak tasarımlardır. Uzun çizmelerin deri ya da nubuk kategorisinde olan tasarımları ile kısa kaşe ceketler son derece şık ve iddialı duracaktır. Kısa kaban altındaki mini etekleri uzun çizmeler ile kombin yapmak ta önerilen stiller arasındadır.

Herkese Yakışan Çizme ve Kaban Modelleri

Farklı beden ölçülerine göre giyilen kıyafet tasarımları da değişiklik gösterir. Kısa boylu ve kilolu hanımların kullanacağı kaban ile paltolarda kemer kullanımı önerilmez. Uzun ve alta doğru bollaşan kabanlar ya da hafif bel oyuntusu olan tasarımlar tercih edilir. Bu tasarımların altına giyilecek çizmeler ise mutlaka esneyen likralı malzemelerden yapılmalıdır.

Çorap çizmeler, kilolu hanımların rahatlıkla giyebileceği çizme tasarımlarıdır. Panço model kabanların altında da uzun çizmelerin kullanımı öne çıkar. Genç kesim daha dinamik ve iddialı giyimlerden hoşlanır. Kısa deri ceketlerin altında da uzun çizme kullanımı görülür. Pelerin şeklinde mantolar, uzun botlarla da şık görünecektir. Kişiye yakışan kıyafetlerin seçilmesi, dış giyimlerin uygun fular ve atkılarla tamamlanması son derece önem taşır.

Çizmelerde Şık Modeller

Son zamanlarda eskiye dönüş akımının etkilerini modada da sıkça görmek mümkündür. Çizme kullanımı, kaban ve mantolarda sıklıkla görülen unsurlardır. Çizme boylarının diz kapaklarına kadar uzadığı görülür. Botlarda da boyların uzun olması, çizme görünümü yaratan unsurlardır.

Deri, süet, nubuk çizmeler, giyen kişinin zevkine ve kabanların modellerine göre değişim gösterir. Düz kabanların altına giyilecek çizmelerde desen ya da püskül gibi detaylar da yer alabilir. Kabanları ve mantoları, çizmelerle olduğu kadar renkli şallarla da kombin etmek mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu