Cilt Bakımı

Boyun Kırışıklığından Kurtulmanın 10 Yolu

Boyun Kırışıklığından Kurtulmanın 10 Yolu

 

Yıllar geçtikçe cildimiz yaşlanıyor. Bir çok insan bu soruna karşı farklı çözüm yolları geliştiriyor. Özellikle boyun ve çevresinde deformasyonlar sıklıkla ortaya çıkıyor. Peki, bu duruma karşı ne yapabiliriz.

Boyun kırışıklığından kurtulmanın 10 yolunu sizlerle paylaşıyoruz. Cilt üzerinde bulunan bazı bölgeler çok daha hızlı bir şekilde deforme olabiliyor. Boyun bölgesi bu alanlardan bir tanesidir. Erken deforme olmasına rağmen insanlar boyun bölgesine çok fazla bakım yapmıyor. Gıdının belirgin hale gelmesi, deride ince kırışıklıklar ve yatay çizgilerin oluşumu ile kendisini gösteriyor. Bu şikayetlerden kurtulmak için doğru zamanda tedavi uygulamak gerekir. Peki, boyun kırışıklığından kurtulmak için yapılması gerekenler nelerdir?

  1. Mezoterapi

Boyun bölgesine uygulanan mezoterapi, cildin kırışıklıklarının azaltılmasına yardımcı oluyor. İnce iğne ile deri içine uygulanan mezoterapini etkisini kısa zamanda gösteriyor.

  1. Dolgu Uygulaması

Boyunda bulunan yatay derin çizgilerin görünümünü azaltmak için dolgu uygulaması yapılır. Yılda bir kez tekrarlanması önerilir.

  1. Botoks

Botoks ile boyunda bulunan yatay çizgilere son verebilirsiniz. Uygulama kısa süre içerisinde tamamlanır.

  1. Kimyasal Peeling

Kimyasal ppeling’in genellikle ayda bir yapılması önerilir. Ancak kullanılan ürünlerin güvenilir olması gerekir.

  1. Lazer Uygulaması

Fraksiyonel lazer uygulaması deri altında bulunan hücrelerin yenilenmesini sağlar. Böylece çok daha gergin ve kırışıksız bir cilde kavuşabilirsiniz. Fraksiyonel lazer ile deriye kaybettiği elastikiyet geri kazandırılır.

  1. Radyofrekans Terapisi

Radyofrekans, derinin üst tabakasında hasar oluşturmadan izlerin azalmasını sağlar.

  1. PRP

PRP uygulaması, kişinin kendi kanından elde edilen plazma ile yapılır. Boyun bölgesinde uygulanabilir.

  1. Lipoliz

Lipoliz, yağın parçalanmasını sağlar. Çene altına kolayca yapılabilir.

  1. Fransız Askısı

Çok sayıda ince ipin cilt altına yerleştirilmesi için yapılan boyun bölgesinin gerer ve kırışıklıkları önler.

  1. Odaklı Ultrason

Odaklı ultrason uygulaması ile ses dalgaları kullanılarak cildin alt katmanında kalojen üretimi desteklenir. Böylelikle boyun bölgesinde sıkılaşma meydana gelir. Yılda bir kez önerilir. Boyunda ortaya çıkan yaşlanma belirtileri sizleri rahatsız edebilir. Boyun kırışıklığından kurtulmanın yollarını inceleyerek sizde genç bir boyna sahip olabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu