Güzellik Önerileri

French Tırnak Kullanmanın Avantajları Nelerdir ?

French tırnak, uç kısımları beyaz oje sürülerek, kuruduktan sonra üzerine parlatıcı ya da nude tonunda bir oje  sürülerek elde edilen tırnak modelidir. Oldukça hoş bir görüntüsü olduğu için çok sık tercih edilmektedir. Her yaşta ve hemen her tırnak boyunda uygulanabilir bir manikür stilidir. 90’lı yıllarda başlayan bu stil, günümüzde sıklıkla kullanılmaya devam etmektedir. Bunun nedeni ise french tırnakların pek çok avantajı bulunmaktadır. Sade bir görüntüye sahip olduğu için, hemen her kıyafete uygundur.

Gerek günlük yaşamda, gerek özel günlerde rahatlıkla kullanılabilir. Her gün ve hemen her kıyafet için  uyumludur. Aynı zamanda doğal bir görüntüsü vardır. Tırnakların şık ve bakımlı görünmesini sağlar. Kısa tırnaklarda bile hoş göründüğü için, günlük hayatta da kullanımı çok rahattır. Uzun tırnaklarda uygulandığı zaman ise biraz daha dikkat çekici ve elegan bir görüntüye sahip olunabilir.

French Manikür Çeşitleri 

Genellikle klasik şekilde tercih edilen french model, pek çok farklı şekilde yapılabilir. Beyaz rengi daha ince ya da daha kalın sürülebilir. Üzerine çok açık pembemsi tonda nude oje sürülerek farklı bir ton ortaya çıkarılabilir. Diğer tırnaklara beyaz, sadece yüzük parmağına pembe oje de sürülebilir. Son yıllarda pembe tonlarda french modelleri oldukça dikkat çekmektedir. Fakat en çok tercih edilen, klasik olan french stilidir.

Bunun dışında, kalıcı french tırnakta yaptırılabilir. Protez tırnak, alttaki gerçek tırnak çıkana kadar şekli bozulmaz ve kullanan kişiye kolaylık sağlar. Günlük hayatta da rahatlıkla kullanılabilir.

French Tırnak Nasıl Yapılır

Öncelikle tırnaklar törpülenerek, pürüzsüz bir hale getirilir. Sürüm için tırnak bantları kullanmak oldukça kolaylaştırıcı olacaktır. Beyaz oje sürülecek kısmı açık kalacak şekilde tırnak bantları yapıştırılır tırnağa. Daha sonra beyaz oje sürülür tırnak uç kısımlarına. Tamamen kuruduktan sonra bantlar çıkarılır ve üzerine sürmek istenen tonda nude beyaz oje sürülür. Ojenin yapısına göre tek kat veya iki kat şekilde sürülebilir. Yine kurumasını bekledikten sonra tırnağa cila sürülebilir isteğe bağlı olarak. Tırnakların daha da parlak görünmesini sağlayacaktır. Oldukça kolay olan bu modeli, herkes rahatlıkla uygulayarak kullanabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu