Güzellik Önerileri

Genital Bölge Dolgusu Nasıl Yapılır

Yaşın ilerlemesine ve diğer nedenlere bağlı olarak genital bölgede sarkmalar, kırışıklıklar ve bozulmalar meydana gelir. Bu sorunlar genital bölgenin kötü görünmesine neden olduğu için kadınlarda özgüven eksikliği yapar.  Vajen yapısı labia minör ve labia majör denilen iç ve dış dudaklardan oluşur. Genital bölge dolgusu bu alanlara uygulanır. Son yıllarda çok fazla talep gören bir işlemdir.

Tecrübeli ve genital bölge anatomisini iyi bilen hekimler tarafından uygulandığı zaman mükemmel sonuçlar ortaya çıkar. Doğru dolgu malzemesi ve orantılı ürünler kullanılması estetik açıdan çok önemlidir. Labia majörlerin genital bölge oranına göre ayarlanması tecrübe gerektiren bir durumdur.

Genital Bölge Dolgusu Nasıl Yapılır?

Hyaluronik asit enjeksiyonu ve yağ enjeksiyonu olmak üzere iki farklı şekilde uygulanır. Hyaluronik asit insan vücudunda var olan bir maddedir. Bu nedenle cilde uyum sağlaması sorunsuzdur. Zaman içerisinde eridiği için işlem tekrarı gerekir. Kalıcılık süresi 6- 12 ay arasında değişir.

Yağ enjeksiyonu işleminde kişinn kalça, basen ve karın bölgesinde bulunan yağları liposuction tekniği ile alınır. Özel işlemden geçirilir ve genital bölgedeki çöküntü alanlara enjekte edilir. İlk aşamada fazla miktarda yağ enjeksiyonu önerilir. Enjekte edilen yağın yarısı ilk aylarda eriyeceği için bu detay önemlidir. Kalan yağlar uzun yıllar uygulama alanında etkisini korur. Genital bölge dolgusu için hangi tekniğin kullanılacağına gereken fiziki muayeneyi yaptıktan sonra hekim karar verir.

Genital Bölge Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genital bölge dolgusu özelinde İşlem sonucunun kalıcılığının uzun sürmesi ve herhangi bir komplikasyon gelişmemesi için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Uygulama alanında kanamaya bağlı hematom gelişmesi söz konusudur. Kısa süre içerisinde kendiliğinden geçebilir. Ancak geçmeyen hematom için doktor kontrolü gereklidir.

İlk 15 gün cinsel ilişkiye girilmemelidir. Hamam ve sauna gibi ısı oranı yüksek alanlardan 1 ay uzak durulmalıdır. Ağır spor egzersizleri yapılmamalıdır. Uygulama bölgesindeki şişlik ve kızarıklıklar buz uygulaması ile tedavi edilebilir. Bu kriterlere dikkat edildiği sürece genital bölge dolgusu etkileri uzun yıllar kullanılabilir ve işlem tekrarına gerek duyulmaz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu