Güzellik Önerileri

Açık Sarı ve Gri Saçların Dostu Mor Şampuan

Günümüzde en çok kullanılan saç renklerinden biri olan açık sarı gri ve küllü tonları yakalayabilmek oldukça zordur. Bu renklere ulaşmak isterken saçlarda meydana gelen değişimler saçın renginde istenmeyen renk yansımalarının oluşmasına neden olabilir. Son zamanların en çok kullanılan ürünlerinden bir olan mor şampuanları ise neredeyse her kozmetik mağazasında görebilmek mümkündür. Mor şampuan saç tonu ayarlamak için günümüzde en çok kullanılan ürünlerden biridir. Saçlarda istenmeyen turuncu yansımaları yok ederek istediğiniz renge kavuşmanızı sağlayacaktır.

Mor Pigmentlerle Saçınızı İstediğiniz Tona Kavuşturun

Açık sarı ve gri saçların dostu mor şampuanın içerisinde yer alan mor pigmentler sayesinde saçlar daha yumuşak ve daha küllü bir tona ulaşır. Mor pigmentlerin görevi saç rengini nötrleştirir. Mor şampuan, saçlardaki turunculuk, kızıllık gibi istenmeyen yansımaların ortadan kaldırılmasını sağlar. Mor şampuanlar işlevleri sayesinde saçlarında renk değişimi gerçekleştiren neredeyse herkesin gözdesi olmaya ve kozmetik mağazalarının raflarında ön sıralarda yerlerini almaya devam ediyor.

Mor Şampuan ile Doğal Görünen Saçlar

Saçlarda oluşan istenmeyen renk yansımalarını yumuşatabilmek, daha doğal, daha küllü bir tona ulaşabilmesini sağlayabilmek için günümüzde en çok tercih edilen ürünlerden biri mor şampuanlardır. Mor şampuanların kullanımı oldukça basittir. Normal bir şampuan gibi köpürtüp duruluyorsunuz fakat bunu her gün tekrarlamıyorsunuz. Maksimum haftada 2 kez saçınıza mor şampuan uygulaması yaparak saçlarınızda oluşan istenmeyen yansımaları rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Düzenli kullanım sonucu ortalama iki haftalık bir sürede etkisini gösteren mor şampuanı sık kullanmanız, saç renginde koyulaşmalara neden olabilir.

Mor Şampuan ile Saçlarınızın Güzelliğini Koruyun

Açık saç rengi kullanmak her zaman diğer renklere oranla çok daha zahmetlidir. Eğer saçlarınızda açık sarı, gri, kumral tonlarına sahipseniz mutlaka kullanmanız gereken ürünlerden biri mor şampuandır. Dip boyası zamanınız geldiğinde, mor şampuan kullanmanız bu durumu biraz daha arka plana atabilmektedir. Mor şampuanlar saçlarınıza işlem yaptırdıktan haftalar sonra bile saçların turunculaşmasını önleyerek güzelliğini korumasını sağlar. Mor şampuan saçlarda oluşan çiğ sarı rengin yerine daha doğal, küllü bir renk oluşmasını sağlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu