Hayata Dair

Ev Taşırken Nelere Dikkat Edilir?

Hepimiz hayatımızın belirli dönemlerinde ev değiştirmek zorunda kalmışızdır. Bu taşınma işlemi sırasında da çok farklı nakliyat firmaları ile görüşüyoruz. Peki, evimizi taşırken nelere dikkat etmeliyiz? Bu konuda nakliyat firmaları ne kadar güvenli?

Evden Eve Nakliyat Firmaları Güvenli mi?

Her sektörde olduğu gibi nakliyat firmalarında da elbette uzak durulması gereken firmalar mevcut. Önemli olan ise bu durumu önceden anlayabilmek. Nakliyat firmaları normal şartlarda vermeleri gereken hizmetler için müşteride ekstra para talebinde bulunabiliyorlar. Mesela asansörlü nakliyat hizmeti veren firmaların birçoğu asansör kullanarak eşya taşınması için müşteriden fazla para talebinde bulunuyorlar. Oysaki zaten bu hizmeti vermek zorundalar.

Taşınırken Eşyalar Nasıl Taşınmalı?

Bununla birlikte eşyalarınızı sigorta yapıp taşıma konusunda da pek çok firma müşterilerle pazarlık içine girerek sigortasız şekilde eşyaları taşıyabileceklerini ve böyle olursa daha ucuz yapabileceklerini söylemekteler. Bu son derece tehlikeli bir durum. Taşıma anında eşyalarınızın başına gelebilecek en ufak şeyde eşyalarınız sigortalı olmadığı için hem zararınız karşılanmaz hem de nakliyatı yapan firmaya karşı herhangi bir yaptırımda da bulunamazsınız. Çünkü ortada bu taşımayı yapan firmayı bağlayan bir durum yoktur.

Bir diğer önemli konuda evden eve nakliyat için anlaştığınız şirketin nakliyat sırasında kendi ekipman ve araçları kullanmasıdır. Başka firmalara ait araç ve ekipmanları kullananlar size ciddi anlamda zaman kaybettirebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu