Kadın Dünyası

Fantezi Ne Demektir?

 

Fantezi kelime anlamı olarak hayal edilen dış dünya gerçekleri, yapılması arzulanan olaylar. Başka bir ifade ile insanı kışkırtan kişiyi harekete geçiren dış canlılık olarak tanımlanabilir. Fantezi ne demektir İç dünya ile iç dünya arasında ki birbiri ile bağlantılı hayal dünyasını gerçeğe geçirme durumudur. İç dünyası olmayan bir kişinin dış dünyası da olamaz. Çünkü iç dünya ne kadar materyal barındırıyorsa dış dünya da o kadar fantezi sahibi olur. Hayal edilen şeyin kişiyi hareketlendirmesi dahi tüm alınan hazzı zirveye çıkaracaktır.

Cinsel Fantezi Nasıl Kurulur?

Fantezi ne demektir Cinsel fantezi kurmak için özel bir çaba veya özel bir yöntem gerekmez Cinselliğin baskılanması cinsellikten alınan hazzın da baskılanması anlamına gelir.

Fanteziler Monotonlaşan İlişkileri Canlandırır mı?

Belli bir yaştan sonra cinsellikte yaş önemli bir faktör olmaktadır. Uzun süreli olan birlikteliklerde cinsel istekte azalma, erkekler de ereksiyon ve boşalma problemleri fanteziye engel olabilmektedir. Kadınlarda ise lubrikasyon kuruma gibi problemlerin meydana gelmesi de fanteziyi yok eder. Bu gibi sorunlar cinselliğe zorunlu bir görevmiş gibi sıradan bir forum katabilir. Haz vermeyen çiftlerin birbirleri ile yakınlaşması durumunda birliktelik kısa sürer.

Cinsel fanteziler Her Zaman Masum Ve Zararsız Olmayabilir:

Fantezi ne demektir Normal şartlarda iki kişi arasında cinselliğin hazzını arttırmak ve ilişkiye renk katmak amacıyla yararlı olan cinsel fantezilerin aşırıya kaçması bazen cinsel sapkınlık olarak nitelendirilebilir. Fanteziler cinsel ilişkilerin dinamiğini sağlamak, cinsel uyarılmayı sağlamak haz duymak için fanteziler olabilir. Fakat bunların zorunlu kılınması durumunda bu bir sapkınlık olur.

Ne Zaman Tehlikeli Bir Duruma Dönüşebilir?

Cinsel sapkınlıklar birer hastalık olarak nitelendirilir. Cinsel fanteziler her zaman masum olmayabilir. Bazı fanteziler sadist ya da mazoşist eğilimler sergileyebilir. Duygusal ve romantik bir eylemden çıkıp içinde bazen şiddet içeren ilişkilere dönüşür. Acı çekme ve acı verme fantezisi işte bu tür fanteziler zararlıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu