Diyet

İştahı Kapatan ve Zayıflatan Çay Tarifi 

Herkesin yıllardır araştırdığı bir konu olan iştahı kapatan ve zayıflatan çay tarifi olmaktadır.

İştahı kapatan ve zayıflatan çay tarifi oldukça sık sorulan ve araştırılan bir konu olmaktadır. herkes bayan erkek demeden kilo problemi yaşamaktadır. Bundan dolayı da bu konu çok merak konusu olmuştur. İştahı kapatmak için pek çok farklı yöntem olmaktadır. Bu yöntemlerden biri de iştahı kapatmak için yapılan çay tarifleri olmaktadır. iştahı kapatan ve zayıflatan çay tarifinden sizlere yazımda bahsedicem.

İştah Kapanması Nedir?

İştah kapanması; aç olmamak, yeme isteğinin yok olması, temel kalori ihtiyaçlarının olmaması ya da ağız tadının olmamasına denmektedir. Tıp da farklı bir adı olan iştah kaybı farklı rahatsızlıklardan da kaynaklanabilir. Tıp da anoreksiya diye bilinmektedir. Ama bazı kişiler özellikle iştahlarının kapanması için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bunlardan biri de hem zayıflatan hem de iştah kapatan çay tarifleri olmaktadır.

İştah Kapatan Çay Tarifleri Nelerdir?

İştah kapatan çay ile beraber yemeklere duyduğumuz çok yemek yeme isteğini kontrol edebiliriz. Her ne olursa olsun canımız yemek yemek istediği zaman durdurulamaz bir hiz sizleri yemek yemeye etmekte ise zayıflatan çay ile birlikte kendinize dur diyebilirsiniz. Fakat sadece çay ile bitmiyo tabi ki. Şayet tek çay olsaydı demlikler bizlere yetmez di.

Çok farklı iştah kapatan  çay tarifleri olmaktadır. Herkesin bünyesine ve vücut yapısına göre farklılık göstermektedir. Kimine hemen etki eder kimine ise aylar hatta yıllar sürebilir. İştah kesen çaylar ile ilgili çok araştırma yapmak gerekebilir ve hatta uzman bir kişiden yardım da alabilirsiniz. İştah kesen ve zayıflatan çay tarifinden sizlere bir tane örnek vermek isterim.

Zayıflatan ve İştah Kesen Çay Tarifi Nedir?

Zayıflatan ve iştah kesen çay tarifi herkesin bünyesine göre değişmektedir. Sizlere bir tane örnek zayıflatan ve iştah kesen çay tarifi vericem. Malzemeler;

v  Bir tatlı kaşığı dağ kekiği,

v  Bir tatlı kaşığı biberiye,

v  Bir tatlı kaşığı yeşil çay,

v  Bir tatlı kaşığı mate çayı,

v  Bir tatlı kaşığı funda yaprağı,

v  Yarım litre su olmaktadır. Şimdi ise yapılışını anlatıcam;

Suyun içine bütün malzemeleri ekleyin ve demlemeye bırakın. Daha sonra ise demlendikten sonra yani yarım litrede soğuk su ilave edin limon ya da elma dilimleri ile beraber içebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu