Sağlık Haberleri

Sağlıklı yaşlanmak 6 önemli tavsiye

Sağlıklı yaşlanmak 6 önemli tavsiye

 

Her insan yaşlanmak istemez fakat yaşlılık insanlar için biyolojik bir süreç olup sağlıklı yaşlanmak 6 önemli tavsiyede merak edilmektedir. Sizde yazımızda sağlıklı yaşamın formüllerini daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

1)Hayatınızın önceliklerinizi belirleyin

Yoğun iş temposundan kaynaklı olarak aynı zamanda burada kendiniz için de yapmaktan hoşlanmış olduğunuz ancak yaşanan hayat bir türlü vakit bulamadığın değerlere de göz atmaktadır. Yaşlılık zamanlarında ki bireyler aynı zamanda hayatları boyunca da yapmış rutin işlerin de yanı sıra aynı zamanda bir anda aksamaya başlamasını hissettiğinde dışarıdan da aynı zamanda dünyayla beraber teması kesme eğiliminde olmaktadır. Burada hayatın eksiklerini de tamamlamak da sağlıklı bir yaşam içinde çok önemlidir.

2)Kısa Uyku Molaları Verin

Kısa uyku molaları da aynı zamanda sağlıklı bir yaşam açısından önem taşımaktadır. Burada aynı zamanda kısa bir şekilde uyku molaları da gün içinde 8 saatlik uykuya bağlı olarak sağlıklı bir yaşam açısııdndan da büyük bir öneme sahiptir.

3) Hızlı Yürüyün

Aynı zamanda hızlı yürümek de aynı zamanda daha iyi hafızanın yanı sıra sağlık ile beraber uzun yaşamla beraber burada da daha çok hızınızı de biraz terleyene kadar hem nefes nefese kalana kadar arttırarak yürümeye de devam edebilirsiniz. Her gün 30 dakikalık da olmak üzere aynı zamanda yakın bu şekilde yürüyünüz. Yürüyüş de dışarıda olması D vitaminden de yararlanırsız. Sabah erken yürüyüşlerine de bağlı olarak hızlı yürüyüşde sağlıklı bir şekilde yaşlanmak için önemlidir.

4) Yeşil Alanda Egzersiz Yapın

Ağaçlar her zaman oksijen üretmesine de bağlı olarak aynı zamanda bu düşük kan basıncı içinde aynı zamanda stresin azalmasına da yol açmaktadır. Burada aynı zamanda bağışıklık sistemi üzerinden de kuvvetlendirmektedir. Orman içinde 15 dakikalık bir yürüyüş de burada yaşanan faydaları sizler içinde sağlayabilse burada orman kenarında geçirilecek her hafta sonu,  depresyonu da azaltmaktadır.

5) Her gün Oruç Tutun (Yemeğe Ara Verin)

Son zamanların en popüler zayıflama yöntemlerine gördüğümüz 14-16 saat aç kalmak da aynı zamanda hem Alzheimer hem de Diabet hastalıklarının etkilerine bağlı olarak alımına bağlı olarak burada ki yaşanan bir metoddur. Burada aynı zamanda orucunuzu da kendi bünye içinde de buna göre oluşturun. Akşam yemeği üzerinden sonra da kahvaltınıza da 3-4 saat ara veriniz.

6) Kas Yapın – Kaslarınızı Çalıştırın

Aynı zamanda burada 40 yaşından da sonra yılda %1 oranında da kas kaybetmektedir. Burada kalp krizi riskimizi arttırmaktadır. Kas arttırıcı egzersizleri içinde aynı zamanda en basitinden de burada da elimizin altında daha çok ufak aklımıza da gelmesine de bağlı olarak aynı zamanda sağlıklı yaşlanmak 6 önemli tavsiye yazımız hakkında da birden fazla bilgiye de sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu