Flört - Evlilik - Aile

İlişkiniz Geçici Bir Tutku Mu Nasıl anlarsınız? 

İlişkiniz Geçici Bir Tutku Mu Nasıl anlarsınız? 

Yaşadığınız ilişkiniz geçici bir tutku mu nasıl anlarsınız? Eğer karşınızdaki insanı ve kendinizi iyi tanıyorsanız bu zor olmayacaktır.

 

İlişkiniz geçici bir tutku mu nasıl anlarsınız? Bu sorunun cevabını bulmak için öncelikle kendinizi ve karşınızdaki kişiyi analiz etmelisiniz. İlişkilerde yaşanan güven ve bağlılık problemleri temeli sarsabilir. Ancak koşulsuz bir güven söz konusu olduğunda da ilişkiniz zarar görebilir. Bu yüzden her durumda kendinizi ve ne isteyip ne istemediğinizi bilmeniz gerekmektedir. Son derece farklı konseptlerin hayata geçirildiği durumlarda ilişkinizin sürekliliğini sağlamak ve her koşulda güven temelli olmasını sağlamak oldukça önemlidir.

 

Beklentiniz Ne?

 

Hayatınızdaki kişiyi doğrusuyla yanlışıyla kabul ediyor musunuz? Ondan beklentiniz ne? Onunla her koşulda bir yolda yürüyüp, arkanızı ona yaslayabilir misiniz? Eğer bu sorulara cevap verebiliyorsanız zaten işi çözmüşsünüz demektir. Ancan şüpheleriniz varsa ve karşınızdaki kişilerin sürekli kusurlarını görüyorsanız bu durumda ilişkiniz geçici mi yoksa kalıcı mı diye sorgulamaya başlayabilirsiniz.

 

Güven Duygunuz Ne Kadar?

 

Çok sevmek, aşık olmak ama sevgiliyle güven duymamak büyük bir sorundur. Eğer güveniniz eksikse bu durumda yapılacak şey ayrılmak olacaktır. Çünkü güveni sarsılan bir ilişkinin bir daha eski dengeye ulaşmayı mümkün değildir. Daha güvenilir ve sağlıklı bir ilişki kurmak istediğinizde kartları baştan açık oynamalısınız. Güven yoksa o ilişkinin yürümesi de mümkün değildir. Bu yüzden birbirinizin zamanını harcamanıza gerek yoktur.

Evlenmek İstiyor Musunuz?

 

Evlenmek istiyor musunuz? Yani bu kişiyi hayatınıza dahil ederek onunla bir yaşam planı kuruyor musunuz? Hayallerinizde o kişiye yer var mı? Yoksa kendinizi yalnız mı düşünüyorsunuz? Her durumda doğru kararı vermenizi sağlayacak bu karar ilişkinizin kalınlığını anlamanızı sağlayacaktır.

O Size Ne İfade Ediyor?

Size ne ifade ettiğini biliyor musunuz? Sevgiliniz için her şeyi yapabilmeyi göze alıyorsanız o hayatınız için vazgeçilmez demektir. Bu kararı verecek olan sizsiniz. Başkalarına gözünüz kayıyorsa ya da diğer alternatifleri değerlendirmek istiyorsanız mutlaka ilişkinizi gözden geçirin. Çünkü sevgilinize aşık mısınız? Sorusuna hemen cevap veremiyorsanız duygularınız gerçek değil demektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu