Püf Noktası

Uykusuzluk İçin Bir Öneri

Uykusuzluk İçin Bir Öneri

Uykusuzluk ve halsizlik hemen Hemen herkesin ortak sorunu haline gelmeye başladı. Günlük yaşamda koşuşturmalar, hayatınızı daha konforlu hale getirmek için gösterdiğiniz çabalar vücudunuza aşırı yüklenmenize  neden olabilir. Uykusuzluk bu sonuçlardan biridir. Uykusuzlukla beraber halsizlik kaygı stres ortaya çıkar. Uykusuzluğu bir nebze olsun gidermek için uzmanlar daha doğrusu beslenme uzmanları birtakım kürler kullanmanızın yararlı olduğunu belirtiyorlar.

Yoğurt Faydalı

Örneğin uyumadan önce bir kase yoğurt tüketmeniz uykunuzu getirecektir. Bazı beslenme uzmanları da kedi otu çayı tüketmeyi tavsiye ediyor. Yeterli uyku alamamak yorgunluğa neden olmakta, bu da iş performansını ve günlük hayattaki işlerimizde gösterdiğimiz çabanın verimini düşürmektedir.

Uykusuzluk kronik bir hale gelmişse tedavi gerekir. Ama zaman zaman uykusuzluk çekiyorsanız bitkisel çaylara başvurabilirsiniz. Bazı beslenme uzmanları uykusuzlukla mücadele etmek için kedi otu çayı veya rezene çayı içmeyi öneriyor. Yatmadan önce alından Kafein içerikli içeceklerin uykusuzluğu tetiklediği yönünde çeşitli araştırma sonuçları var. Bünyeden bünyeye fark etmesine rağmen; yatmadan önce kahve içmek genel olarak uykusuzluğu tetikler. Yatmadan önce kendinizi aç hissediyorsanız yine uykusuzluk tetiklenecektir. Bu sorunları ortadan kaldırdıktan sonra vücudunuzu rahatlatacak serotonin melatonin yönünden oldukça zengin olan gıdalar tüketmek uykunuzun gelmesine yardımcı olabilir.

Başka Bir yöntem

Bütün bunlar işe yaramıyorsa elinize 99 boncuklu uzun bir tespih alın ve uykuya dalana kadar zikir çeken. Zikir çekmek hem kalbinizi temizleyecek hem ruhunuzu okşayacak hem bedeninizdeki gerilimi alacak en güzel yöntemlerden biridir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu