Flört - Evlilik - Aile

Sosyal Medya Aşkı Öldürür Mü?

Günümüzde en çok zaman geçirilen ortamlardan biri olan sosyal medya, insanların hem zaman geçirebilmelerini sağlıyor hem de bu durumdan para kazanmalarını sağlıyor. Oldukça yaygın olan sosyal medyaya, küçük yaştaki çocuklardan yaşlılara kadar her kitle aktif olarak kullanıyor. Düzenli olarak günün belirli saatlerinde zaman geçiriliyor ve günün yarısı bu şekilde geçiyor. Bu durumda en büyük problemi anneler ve babalar yaşıyor. Çocuklarının sosyal medya üzerinde zaman geçirmekten derslerini aksattıklarını düşünüyorlar.

Anne babalar ile aynı sorun olmasa da bazen sosyal medya çiftlere de problem yaratabiliyor. Sevgililer birbirileriyle zaman geçirmekten daha çok sosyal medya platformlarında zaman geçiriyorlar. Kimi çift bunu normal karşılayıp bir sorun görmese de kimi çift sosyal medyanın aşklarının önüne geçtiğini düşünüyor.

Peki Bu Durumu Nasıl Kontrol Altına Alabiliriz?

Öncelikle bu durumdan tartışma çıkmaması adına çiftler birbirine söz vererek işe başlamalı. Kuralı çiğneyen birine, diğeri sesini ne olursa olsun yükseltip kavga çıkarmayacağına dair söz verilmeli. Sonrasında belirli saatler konulmalı. Gerekirse çiftler beraberlerken gerekmedikleri müddetçe telefonları ile oynamamalılar. Eğer iki taraftan biri bu durumdan rahatsızsa bu durum kolaylıkla böyle bir yolla halledilecektir.

Her ne kadar bu durum ilişkiyi bozuyor da olsa insanların kendilerine özel kişisel alanlarına ya da anlarına zarar verilmemeli. Çiftler tartışmayacak diye de sosyal medyayı bırakmamalı, yalnızca birbirilerine saygı gösterecek şekilde kullanılmalı. Sosyal medya üzerinde milyonlarca insan olduğu gibi kadınlarda ve erkeklerde oluşan endişe de aynı oluyor. Birçok ahlaksız teklifler sunulabiliyor, çok farklı şehirlerdeki bilinmeyen insanlardan bazı mesajlar almak ya da sevgilisinin almayı istemeyeceği için en büyük kavgalar burada başlıyor.

Güven Önemli

Sosyal medya, kimi aşkı söndürüp bitirebilse de çiftler birbirilerine sonsuz güvenle bağlılarsa bu durum onları elbette etkilemiyor. Birbirilerine zaman ayırabildikleri ve  sadakatli oldukları için ufak bir sorun olarak görülüyor. Sevgililer birbirilerine güvenmeyi öğrenirse, sadakat ile bağlanırlarsa bu tarz ufak tefek problemler sorun olmaktan çıkacaktır. Sosyal medya yalnızca bir platformdan ibaret olup asıl hayat gerçektedir, aradaki bu farkı bilmek önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu