ads

Porselen Diş İzmir

Diş çürüklerinde veya gülüş estetiği gibi durumlarda dişin yüzeyi, kaplama yöntemi ile tedavi edilir. Özellikle gülüşü zedeleyen diş görünümlerinde kişilerin kendilerine olan tüm güvenleri nerede ise tamamen ortadan kalkmaktadır. Bu durum ise başta iş yaşamında olan öz güveni ve sosyal yaşamda yaşanan öz güveni yitirmeye sebep olacaktır. Dolayısı ile artık sizi zor durumda bırakan diş görünümlerini porselen diş İzmir ile tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Peki pek çok kişinin merak ettiği porselen kaplama nedir? Gibi soruların yanıtını yazımızda detaylı olarak bulabilirsiniz.

İmplantın Avantajları Nelerdir?

İmplantlar, eksik bir diş için en doğal ve yaşam benzeri çözümü oluşturur. Sonuç, diğer dişlerinizden neredeyse ayırt edilemez ve çok kısa bir sürede, muhtemelen tamamen normal hissedecektir.

Eksik dişleri değiştirmek için diğer çözümler – bir köprü veya takma dişler – uzun ömürlü veya doğal görünümlü değildir. İmplantlar, ilk başta hiç diş kaybetmemişsiniz gibi bir ağız sağlığı rejimini yemenizi, konuşmanızı ve sürdürmenizi sağlar.

İmplant İçin Uygun Bir Aday Mıyım?

Bir diş implantı takmanın tek şartı sağlıklı olmanız, sağlıklı bir çene kemiğine sahip olmanız ve diş eti hastalığı olmamasıdır. Dental implantların başarı oranı çok yüksektir.

İşlemin başarısını etkileyebilecek bir faktör, diş eti hastalığı veya diş çürümesinin varlığıdır. İmplantları düşünmeden önce bunların tamamen tedavi edilmesi gerekir. Sigara içilmeden önce ve ideal olarak implantlar takıldıktan sonra kesilmelidir. Sigara içmek iyileşme kapasitesini azaltır ve genel sağlık üzerindeki diğer etkilerinden bahsetmek yerine, implantın bütünleşme noktasında komplikasyonlara neden olabilir.

Bazı tıbbi durumlar ve bunları tedavi etmek için gerekli olan ilaçlar da implantlar üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Bunlar diyabet, kanser ve mide reflü içerir. İmplant prosedürünün planlama aşamalarında tıbbi geçmişinizi diş hekiminizle tam olarak tartışmak önemlidir.

Diş İmplantlarının Bakımı

Dental implantların en büyük avantajlarından biri, özel bir bakım sonrası gereksinim duymamalarıdır; sadece diş fırçalayın, diş ipi kullanın ve normal olarak ziyaret edin. İyi ağız hijyeni, sağlıklı diş etleri ve yılda iki kez kontrol, implantınızın en iyi arkadaşlarıdır.

İmplantlar Ne Kadar Sürer?

Doğru ağız hijyeniyle, diş implantlarının yaklaşık 20 yıl dayanmasını bekleyebilirsiniz. Ancak, bir ömür boyu sürmeleri tamamen mümkün.

Porselen Kaplama Ne Zaman Kullanılır?

Porselen kaplama diş yüzeyine hiçbir zarar vermediği için her türlü diş sorunlarının ortadan kaldırılması için kullanılan bir yöntemdir. Diş yüzeyinde görülen çeşitli bozukluklar karşısında ilk olarak, diş yüzeyi törpülenir. Bunun amacı ise porselen kaplamanın ağız içine net bir şekilde oturması gerektiğidir. Törpü yapılan dişlerin yüzeyine özel bir yapıştırıcı ile porselen kaplama yapılır. Ama öncesinde porselen kaplamalar hazırlanırken, diş yüzeyine geçici bir porselen kaplama yapılır. Bu kişilerin ağız konforunun ne denli sağlanacağını kontrol eden bir durumdur. İmplant Türkiye Eğer ağız içinde geçici porselen kaplamalar bir rahatsızlığa neden olmuyorsa, bir hafta gibi bir süre sonra hazırlanan kalıcı porselen kaplamalar uygulanır. Eğer geçici porselen dişler ağız içinde belli bir rahatsızlığın ortaya çıkmasına sebebiyet veriyorsa, diş yüzeyi biraz daha törpülenir. Bu sayede ağız içinde bir fazlalık gibi durumlar kesinlikle yaşanmaz.

Diş Eksikliklerinde Porselen Kaplama Yapılır Mı?

Ağız içinde diş eksikliği yaşayan kişiler, için birkaç tane diş tedavi yöntemi mevcuttur. Bunlardan biri porselen kaplama olmakla beraber, implant Türkiye olarak karşımıza çıkabilir. Burada ilk dikkate alınan konu kaç tane diş eksiğinin olduğudur. Porselen Diş Türkiye Örneğin bir veya iki diş eksikliği yaşanan bölge için porselen kaplama yapılabilir. Elbette porselen kaplama direk olarak eksik dişin olduğu bölgeye uygulanmaz. Bunun için ilk olarak diş olmayan bölgeye köprü tedavisi yapılır. Elbette köprü tedavisi için ise yan yani diş olmayan bölgedeki komşu dişler törpülenir. Akabinde porselen kaplama yapılır.

Ama bu kalıcı bir yöntem değildir. Bu nedenle eğer kalıcı bir diş istiyorsanız,  İzmir implant diş yapılması tavsiye edilir. İmplant yapılan bölgenin üzeri için porselen kaplama tercih edebilirsiniz. Porselen kaplamaya alternatif olarak, zirkonyum kaplama diş İzmir de tercih edilebilir. Zirkonyum ile porselen diş karşılaştırılacak olursa elbette zirkonyum kaplama daha avantajlı olur. Çünkü zirkonyum malzemesi porselen kaplamaya göre daha dayanıklı ve daha estetik bir görünüme sahiptir. Bu nedenle tercih yapacağınızda ilk olarak zirkonyum kaplama diş fiyatları hakkında detaylı bilgiler alabilir ve bu yönde tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Porselen diş fiyatları tek dişe göre veya tüm dişlere göre değişiklik gösterir. İlk olarak kaç dişiniz için porselen kaplama yaptırmak istediğinize dikkat etmeniz gerekir. Porselen Diş İzmir tüm dişlere estetik açıdan ya da sağlık açısından porselen kaplama yaptıracak, kişiler için fiyat tek diş porselen kaplama yaptıracak olan kişilere göre daha fazla ücret çıkacaktır. Porselen kaplama diğer kaplama çeşitlerine göre daha uygun maliyetlidir. Ama her zaman kullanımına ekstra özen göstermeniz gerekir. Çünkü porselen kaplamada kırılma veya çizilme gibi olumsuz durumlar zirkonyum kaplamaya göre daha fazla yaşanır. Bu nedenle siz de gerek köpür

Üzerine gerekse, en iyi implant tedavisi üzeri için porselen kaplama yaptırabilirsiniz. Porselen kaplama diş tedavisinden sonra mutlaka ağız hijyenine ve ağız içi bakımına ekstra özen göstermeniz gerekmektedir.

 

Dental İmplantlar Ne Kadar Süre Dayanır?

Diş implantları kalıcı olacak şekilde tasarlanmıştır; Bununla birlikte, cerrahi ve restoratif tedavinin orijinal kalitesi, uygun evde bakım ve diş hekiminize ve periodontistinize düzenli muayene ziyaretleri gibi dental implant tedavisinin uzun vadeli başarısına katkıda bulunabilecek birkaç faktör vardır. Dental implant tedavisi, medikal-dental alanındaki en başarılı prosedürlerden biridir ve% 95’in üzerinde kanıtlanmış başarı oranları vardır.

Diş implantları 30 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır ve diş implantlarının bir hastanın ömrü boyunca başarılı olabileceğini gösteren klinik araştırmaları yakından belgelendirmiştir. Karşılaştırma yapıldığında, araştırmalar ayrıca ortalama diş destekli köprünün (geleneksel diş hekimliği) 7-10 yıl sürdüğünü ve kısmi ve takma dişlerin cihazın değiştirilmesinden önce yaklaşık 5 yıl çalıştığını göstermektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu