Makyaj

Doğru Maskara Seçimleri

Kirpikleri Dökmeyen Ve Yıpratmayan Doğru Maskara Seçimleri Nasıl Yapılır?

Kadınlar için kirpiklerin dökülmesi saç dökülmesinden daha üzücü bir durumdur ve bunu yaşamayı hiç istemezler. Ancak bakımsız kalan ya da bakım yapıldığı sanılarak zarar verilen kirpikler kırılır ve dökülür. Bu yüzden kirpiklerinizin dilinden anlamanız gerekiyor. Kirpiklerinizin neyi sevip neyi sevmediğini takip etmeniz ona göre tercihler yapmanız gerekiyor. Bir ürünü pahalı ya da ucuz diye değil de içeriğinde barındırdığı maddeler bütününe bakarak karar verip almak çok önemlidir.

Kirpikler Neleri Sevmez?

Her ne kadar göz alıcı yoğun bakışları her kadın sevse de, kirpikler aslında kadınların vazgeçemediği o yoğun ve abartılı, ifadesine ayrı bir çekicilik katan göz makyajlarını sevmez. O vazgeçilemeyen uykuda dahi çekilen pijama, pantolon, abiye fark etmeden hepsinin üzerinde kullanılan eyelinerleri özellikle hiç sevmez.

Kirpikler yoğun kimyasal karışımlı malzemelere maruz kalmayı sevmezler. Kirpik diplerine ağırlık yapılmasından hoşlanmazlar. Bütün bunlar kirpik köklerine zarar vererek kuruyup kırılmalarına neden olur. Hatta kaşıntı yapar, gözün içinde iltihap toplayıp enfeksiyon oluşturabilir. Kaşıntı ile de tende tahrişler görülebilir.

Kirpikler Neleri Sever?

Kirpikler sık sık yapılan göz banyolarını gerçekten severler. Hafif nemlendirilmeyi severler. Genel anlamda yüzünüzü tonikleyip temizlerken kullandığınız doğal arındırıcıları severler. Sonrasında cildinize kullanacağınız kremleri maskeleri göz çevresinden uzak tutmaya çalışarak uygulamanız önemli çünkü kas ve kirpik bakımı apayrı bir konudur.

Kirpikler bitkisel özlü bakım ürünlerini severler. Doğal ve olabildiğine katkısız kimyasalsız ürünleri severler. Gözde ağırlık yapmayan hafif besleyicileri severler. Yapılarına uygun rimelleri ya da onarıcı besleyici ürünlerin kullanımını da severler. Kullanılan rimellere dikkat edilmesi de gerekir. Çünkü içerdiği kimyasallar kirpikleri kırabilir, dökebilir ve tahriş edebilir. Ortaya çok fazla sağlık sorunu çıkabilir.

Doğru Maskara Nasıl Seçilir?

Doğru maskarayı seçmek kolaydır. Doğal maddelerle imal edilmiş rimeller kirpikleri uzatır, dolgunlaştırır. Aynı zamanda bal özlü, keratinli ve argan yağlı rimellerde kirpik bakımı için oldukça faydalıdır. Hafif akıcı kıvamda ilan katı olmayan rimellerde eğer bitkisel özlü ise kirpikleri besler ve onarır. Birde rimelin sürülecek olan başlığı düz değil kirpik yapısına göre içe ya da dışa doğru kavisli olması önemlidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu