Güzellik Önerileri

Cildinize Çok iyi Gelecek: Kolajen İçeceği

Cildinize Çok iyi Gelecek: Kolajen İçeceği

Kolajen içecekler artık hayatımızın her alanında karşımıza daha fazla çıkmaya devam ediyor. Aslında bir protein çeşidi olan, cildimizin sağlıklı ve parlak görünümü için son derece gerekli bir bileşen, nasıl oldu da inanılmaz bir pazarlama harikasına dönüştü ve kolajen artık sadece bir protein olmaktan çıktı, bu yazımızda bu sorulara cevap verecek ve kolajen içecekleri ile ilgili sizleri bilgilendireceğiz.

Kolajen İçecek Nedir?

Kolajen, cildimizin sağlıklı, parlak ve esnek olmasını sağlayan, cilt hücrelerinin yenilenmesine katkıda bulunan ve aynı zamanda kemiklerin sağlığının korunmasında da rolü olan bir protein türü. Kolajen, cildimizin %70’ini oluşturmasıyla, bir nevi aynaya baktığımızda gördüğümüz manzaranın da sorumlusudur. Vücudumuzda sadece tek tip kolajen bulunmaz. Ciltte, kemiklerde, saç ve tırnaklarda bulunan kolajen proteini farklı farklı protein tiplerinden meydana gelir.

25 yaşına geldiğimizde, vücuttaki kolajen üretimi yavaşlamaya başlar ve ortalama 50 yaşında bir insan vücudundaki kolajenlerin neredeyse %50’sini kaybeder. Bu da doğal olarak, ciltte kırışıklık ve yıpranma, dokularda esneklik ve parlaklık kaybı, saç, tırnak ve kemik sağlığında da çeşitli sorunlar olarak karşımıza çıkar.

Kolajen içecekler de tam da bu noktada devreye girer ve iddialarına göre, vücudumuzun kaybettiği kolajeni geri kazanmasına, üstelik bunu oldukça zahmetsiz ve kolay yoldan yapmasına destek olur. Bu içecekler, cildi tazeler, saç, tırnak ve kemiklerin yapısının korunmasına ve güçlenmesine yardımcı olur.

Kolajen İçecekler Gerçekten Faydalı mı?

Kolajen içeceklerle ilgili yapılan araştırmalarda, vücuttaki kolajen dengesini korumada ve kaybedilen kolajenin telafisinde olumlu etkileri olduğu ortaya çıkmıştır.

En iyi Kolajen İçecekleri

  • ENN Collagen

ENN kolajen ürünleri, yukarıda belirttiğimiz gibi özellikle yüksek miktarlarda kolajen içermesi ve çoğunluğu hidrolize şekilde üretilmesi ile listemizde ilk sırada yer alıyor. ENN Collagen ayrıca, kolajeni, hiyalüronik asit ve C vitamini desteğiyle satışa sunuyor. Bu iki bileşenin de cilt sağlığına ve bağışıklığa katkıları, ENN kolajen ürünlerinin etkisini artırıyor ve ürünlerin komple bir iyileştirme sunmasını sağlıyor.

  • Reneva Life

Renava Life da tıpkı ENN Collagen gibi yüksek kalitede kolajen ürünleri üretiyor. Ayrıca bol sayıda ürün çeşidi sunması da önemli bir avantaj. Sporcular için ekstra proteinle desteklenen kolajen içeceklerinden, kahve ve vanilya aromalı kolajen tozlarına kadar geniş ürün yelpazesi ile tüketicilere ulaşan Reneva Life bu özellikleri ile listemizin ikinci sırasında.

  • CollagenUp

CollagenUp, Hair, Gold ve Pro serisi kolajen ürünleri ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle saçlar için ayrı bir ürün serisi üretimi CollagenUp’ın listemizde yer almasını sağlıyor. Bununla birlikte Koenzim Q10 ve Folik Asit gibi, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu başka önemli bileşenleri de ürünlerine eklemesi, CollagenUp’ı tercih edilebilecek markalar listesinde üst sıralara taşıyor.

Kolajeni Korumanın Diğer Yolları

Vücudumuzdaki kolajeni desteklemenin tek yolu tabii ki kolajen içecekleri değil. Başka diğer bazı bileşenleri de kullanarak vücudumuzda oluşan kolajen eksiğini kapatma imkânımız olabilir. Kırışıklıkları azalttığı kanıtlanan, kolajen parçalanmasını yavaşlatan ve cilt renginin solmasına iyi gelen, Retinoidler bu anlamda bize faydalı olabilir. Buna ek olarak, C vitamini de hem cildimizdeki sorunların giderilmesine hem de bağışıklık sistemimizin normal fonksiyonlarını yerine getirmesine destek olur. Stres düzeyimizi düşük tutmak, egzersiz ve spor yapmak, dengeli beslenmek de vücuttaki kolajenin korunumu için olumlu etkilere sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu