ads

Mezuniyet Elbiseleri Nasıl Seçilir, Gece Elbiseleri Giyilir mi?

Mezuniyet Elbiseleri Nasıl Seçilir, Gece Elbiseleri Giyilir mi?

Birçok modelin uyum sağladığı mezuniyet konseptleri elbise seçiminde en kararsız kalınan davetlerden biridir. Siz de ne giyeceğine karar veremeyenlerdenseniz, seçim yapmaya erkenden başlamalı ve işinizi son ana bırakmamalısınız. Şimdi hangi model nasıl giyilir, nelere dikkat edilmeli, elbiselerde seçim süreci nasıl olmalı birlikte bakalım.

Mezuniyet elbiseleri seçerken vücut şeklinize uygun modelleri incelemelisiniz. Vücudunuzda kusursuz olan bölgeleri ortaya çıkaracak parçaları seçmelisiniz. Örneğin basen bölgeniz genişse belinizi saran ve alt kısmı biraz daha bol olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Renk seçimlerinde ise ten rengiyle uyumlu parçalara öncelik verilmelidir. Açık ten renkleri ile mavi, pembe, somon gibi soft renkler yerine kırmızı, mor, saks mavisi gibi iddialı tonlar daima daha uygundur. Koyu ten renkleri için ise yağ yeşili, menekşe mavisi, pudra pembesi gibi renkler yakışacaktır. Bu gibi önerilere gece elbiseleri seçerken de dikkat edebilirsiniz. Mezuniyet için aradığınız elbiseleri gece elbisesi kategorisinden bulabilirsiniz. Unutmayın; beden ya da renk olarak yanlış seçimler yaptığınızda mezuniyet balonuzun yıldızı olma hayaliniz yıkılabilir!

Mezuniyette Cübbe Altına Ne Giyilir?

Mezuniyet töreni sırasında şık ve uyumlu bir görünüm yakalamak için cübbe renkleri ile altına giydiğiniz elbisenin renkleri birbirine uygun olmalıdır. Aynı renk seçmeniz bile görsel açıdan bir bütünlük sağlayacaktır.  Bu tür ortamlarda genelde düz modeller daha fazla tercih edilir. Siyah cübbe ile birlikte renkli ya da fazla desenli elbiseler giydiğinizde ciddi olmayan bir görünüme sebebiyet verebilirsiniz. Mezuniyet elbiseleri seçerken ortamın ciddiyetine yakışan parçalar seçmelisiniz. Daha zarif ve ince görünmek adına elbisenizi yüksek topuklu ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. Zamansız ve şık parçalar sizi daima hoş gösterecektir. Daha klas bir görünüm elde etmek istiyorsanız kısa elbise giyebilirsiniz. Bazı kişiler cübbenin altında elbisenin görünmeyeceği yanılgısına düşüp özensiz olmaktadır. Bu hatayı kesinlikle yapmamanız ve elbisenizi özenle seçmeniz gerekir.

Lise Mezuniyet Elbiseleri Nasıl Olmalı?

Lise için mezuniyet elbiseleri seçerken fazla olgun bir görünüm yerine daha yaşa uygun elbiseler tercih edilmelidir. Uçuş uçuş etekli ve tüllü elbiseler daha hoş bir görünüm sunar. İpli ve dekolteli elbiseler daha iddialı bir tarz katar. Elbise yerine saç ve makyaj konusunda biraz daha göz alıcı seçimler yapılabilir. Gece elbiseleri kategorisinde bulunan düz parçalar lise mezuniyetleri için uygun olacaktır. Genelde çoğu kişi lise törenlerinde renk seçimlerini pembe, somon, mavi, lila, siyah, fuşya, rose gold, ekru gibi tonlardan yana yapmaktadır. Özellikle siyah mezuniyet elbisesi modelleri kategorinin en beğenilen parçalarındandır. Siyahın şıklığına ve çok daha fazlasına KeiKei mağazasından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu