Güzellik Önerileri

Kaş Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Kaş alırken yaşanan problemler, kadınların sürekli karşısına çıkan problemlerdir. Aynı zamanda inceliklerine dikkat edildiğinde çok kolay bir işlemdir.

Kaş alırken nelere dikkat edileceği merak edilen sorulardan biridir. Özellikle günümüzde sosyal medya kullanımının artışıyla güzellik ve kaş alımı konusunda fazlasıyla bilgi kirliliği mevcuttur. Yazımızda yer verilen bütün bilgiler kaş alan kadınlar tarafından denenmiş ve onaylanmıştır. Bunun yanında nasıl ki herkesin cilt yapısı farklılık gösteriyorsa kaş yapısı da farklılık göstermektedir. Hatta cilt yapısının kaş almaya bile etkisi vardır. Örneğin; kuru cilde sahip olan kadınların cildini iyice nemlendirdikten sonra kaş alması sonrasında kaş bölgesinde kızarıklık deformasyon gibi problemlerin olmaması için önemlidir.

Cildiniz kuru olsun olmasın kaş almadan önce cildi nemlendirmek gerekir. En iyi nemlendirmek yöntemi ise duş almaktır. Özellikle duştan sonra cildiniz temiz ve yumuşak olacağı için bu zamanlarda kaşınızı alabilirsiniz.

Özellikle bir diğer merak edilen ve tartışılan konu kaş alma yöntemidir. Kimi kadınlar kaşını bilinen en eski yöntemlerden olan iple alırken, kimisi ağdayla, kimisi de bu alanda üretilen kaş alma ürünleriyle kaşını almaktadır. Bu konuda tek bir doğru vardır, denilemez. Çünkü yine cilt tipleri ve hassasiyeti önemli bir etkendir denilebilir. Eğer acı eşiğini düşükse sizin için en iyi yöntem bir defa da kurtulabileceğiniz ağda yöntemidir. Bunun yanında bazı uzmanlar; sürekli ağda kullanımının cilde zarar verebileceğini düşünüyorlar. Eğer kaş almaya yeni başlayanlar arasındaysanız en iyi çözüm gün ışığı, bir ayna ve cımbız olacaktır. Kaşın şeklini bozmayacağı gibi garanti bir yöntemdir.

Kendi cildinizi ve kaş şekliniz tanımak; kaş alınımında en dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Bu yöntemleri sizin için kullanışlı yapacak en garanti yol ise hepsini deneme ve yanılma yöntemiyle tanımaktır. Bu cümle ilk başta size korkutucu gelebilir. Merak etmeyin bir kez başladığınızda kaşınıza hangi yöntemin ve ürünlerin iyi geldiğini zamanla anlayacaksınız. Bir kere cilt tipinizi, hassasiyetini, yüzünüze hangi kaş şeklinin gittiğini çözerseniz kaş almanın püf noktalarını kavramış olursunuz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu